Wiadomości

 • WZOROWY UCZEŃ - I PÓŁROCZE 15/16

  Uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu

  – I półrocze 2015/2016.

  Wykaz uczniów, którzy otrzymują odznakę „Wzorowy uczeń” - w klasach IV-VI uczniowie ze średnią 4,75 i wzorowym/bardzo dobrym zachowaniem. Gratulacje dla uczniów i rodziców!

   

  Lp.

  Nazwisko i  imię ucznia

  Klasa

  Średnia ocen z przedmiotów obowiązkowych

   

  Zachowanie

  1.  

  Baur Zuzanna

  I a

  OCENA OPISOWA

  1.  

  Domagała Kinga

  I a

  1.  

  Herudzińska Maja

  I a

  1.  

  Kałkowska Amelia

  I a

  1.  

  Krawczyk Zuzanna

  I a

  1.  

  Pabisiak Anna

  I a

  1.  

  Pustelnik Adam

  I a

  1.  

  Sokołowski Eryk

  I b

  1.  

  Pustelnik Maciej

  I b

  1.  

  Pielużek Lena

  I b

  1.  

  Maciołek Marek

  I b

  1.  

  Trawińska Zofia

  II

  1.  

  Sopata Maja

  II

  1.  

  Krasoń Natalia

  II

  1.  

  Sokołowska Nadia

  III

  1.  

  Skorupa Karina

  III

  1.  

  Michoń Amelia

  III

  1.  

  Dziubecki Krystian

  IV

  5.0

  wzorowe

  1.  

  Nieśmiałek Oliwia

  IV

  4.91

  wzorowe

  1.  

  Olczyk Julita

  V

  5.0

  wzorowe

  1.  

  Adamczyk Amelia

  VI

  5.0

  wzorowe

  1.  

  Bednarek Oliwia

  VI

  5.0

  wzorowe

   

 • 29.01.2016

  Plan lekcji od 1 lutego 2016r.

 • 22.01.2016

  DYŻUR PSYCHOLOGA - 2016 w zakładce Rodzice

 • XV Przegląd Kolęd

  15 stycznia 2016 roku w Gimnazjum w Szydłowie odbył się XV Przegląd Kolęd i Pastorałek. Nasi uczniowie, corocznie przygotwywani przez P. A. Kociołek, również brali w nim udział. Miło nam poinformować o ich sukcesach. W kategorii Soliści klasy 0 – III   szkoły podstawowe: Kacper Bednarek zdobył II miejsce, a Zuzanna Krawczyk otrzymała wyróżnienie, w kategorii Zespoły – Szkoła Podstawowa: I miejsce zdobyła „Witoskowa Serenada”. Gratulacje!

  Zdjęcia dostępne na stronie Gimnazjum

 • Śniadanie Daje Moc

  Program „Śniadanie Daje Moc” był  kolejnym działaniem w ramach strategii Partnerstwa dla Zdrowia, które do dotychczasowych działań nakierowanych na walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce dodaje szeroko zakrojoną edukację najmłodszych oraz angażuje rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

  Najważniejsze cele programu to:

  • Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka
  • Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia

  W naszej szkole w tym roku szkolnym do programu przystąpiły najmłodsze dzieci – grupa dzieci przedszkolnych oraz uczniowie z klas I-III.

  Klasa II, której wychowawcą jest Pani Beata Czerwińska realizowała program „Śniadanie daje moc” przez ostatni tydzień października 2015r. W tym czasie dzieci poszerzały swoją wiedzę na temat roli prawidłowego żywienia w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. W ostatnim dniu realizowanego programu tj. 30 października 2015r. dzięki zaangażowaniu nie tylko uczniów, ale także rodziców tej klasy, udało się zorganizować śniadanie, którym podzielono się z innymi uczniami szkoły. Inicjatywa ta została połączona z akcją pn. „Podziel się posiłkiem” w ramach Kampanii Walki z Głodem, organizowanej w tych dniach przez PCK. Śniadanie przygotowane wspólnie przez dzieci i ich rodziców przybrało formę bufetu, przy którym dostępne były jak najzdrowsze potrawy i napoje.

 • 14.01.2016

  Moduł Rodzice został zmodyfikowany - DYŻUR PSYCHOLOGA - 2015/2016

 • Sukces szachistów

  Po raz kolejny możemy pochwalić się wynikami uczniów Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Szydłowie, reprezentujących Gminę Grabica w eliminacjach powiatowych w szachach. Powiatowe rozgrywki szachowe odbyły się 1 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach, która jednocześnie pełniła rolę gospodarza zawodów. Drużyna naszej szkoły w składzie: Julia Mastalerz, Anna Wężyk, Hubert Barański, Dominik Zielonka, Jakub Ciążyński i Adam Maciołek zajęła I  miejsce i zakwalifikowała się do rozgrywek rejonowych.

  Gratulujemy!!!

  Dodał:Admin.

 • Koncert Laureatów XI PRZEGLĄDU

  W środę 11 listopada 2015r. w dniu Narodowego Święta Niepodległości po Mszy Św. w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Szydłowie odbył się Koncert Laureatów Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej organizowanego już po raz jedenasty przez Szkołę Podstawową im. Wincentego Witosa w Szydłowie. W tegorocznej imprezie, jak zwykle, wzięła udział bardzo duża liczba uczestników z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów całego powiatu piotrkowskiego, powiatów ościennych oraz uczestników zgłoszonych indywidualnie (ponad 250). Poziom konkursu, z każdym rokiem coraz wyższy, stawia przed jury coraz trudniejsze zadanie do wykonania z wyłonieniem zwycięzców.

  Przewodniczącym jurorów był Pan Hanusz Kowalczyk (muzyk, wiolonczelista współpracował m.in. z Orkiestrą SINFONIA VARSOVIA – trzy lata koncertów w Niemczech, ponad sto wystawień musicalowych). Towarzyszyli mu: P. Grażyna Baranowska – pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej w Piotrkowie Trybunalskim w klasie fortepianu, animator amatorskiego ruchu artystycznego – prowadzi zespół Grabiczanie, prezes Piotrkowskiego Towarzystwa Muzycznego – organizuje m.in. Międzynarodowy Festiwal „Partnerskie Muzykowanine” oraz P. Marcin Obst - kompozytor, aranżer, założyciel i dyrygent piotrkowskiego zespołu gospel METANOIA, trener wokalny w dwóch edycjach telewizyjnych show "Bitwa na głosy", wieloletni członek zespołu Trzecia Godzina Dnia. Jego aranżacje oraz wykonania wybrzmiały na głównych scenach polskiej muzyki - min podczas Festiwali Polskiej Piosenki w Opolu, czy w Operze Leśnej w Sopocie.

  Wśród laureatów znaleźli się: w kategorii soliści klas 0-III Julia Kowalska z piotrkowskiej grupy „SimaRe”, w kategorii duety Kinga Kozar i Tobiasz Krawczyński reprezentujący Szkołę Podstawową w Wolborzu i zespół „Słodziaki” z Wolborza. Wśród klas IV-VI najlepszą solistką była Aleksandra Wrona ze Szkoły Podstawowej Nr 13 w Piotrkowie Tryb., duet Izabela Druszcz i Amelia Rurarz ze Szkoły Podstawowej w Wolborzu oraz zespół „No Name” z Wolborza. W grupie gimnazjalistów najlepszą solistką była Dominika Hebda z Rozprzy, duet Aleksandra Wrona i Karolina Kubera z grupy „SimaRe” i zespół „Chórek po chórku” z Gimnazjum w Wolborzu.

  Występ laureatów zgromadził w murach kościoła mnóstwo słuchaczy w każdym wieku. Wcześniej odbyło się uroczyste wręczenie nagród tegorocznym zwycięzcom. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie internetowej szkoły w zakładce KONKURSY, natomiast zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.

  Organizacja tak dużej imprezy nie była by możliwa bez wsparcia i pomocy wielu osób, którym nie jest obojętne kultywowanie tradycji śpiewania pieśni żołnierskich i patriotycznych.

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Szydłowie składa serdeczne podziękowania wszystkim patronom imprezy, fundatorom nagród dla laureatów oraz wszystkim osobom, dzięki którym impreza może się odbywać i dostarczać wspaniałych doznań muzycznych i estetycznych.

  Szczególne podziękowania składamy:

  • głównym patronom imprezy i fundatorom nagród - Wójtowi Gminy Grabica Panu Krzysztofowi Kulińskiemu oraz Staroście Powiatu Piotrkowskiego Panu Stanisławowi Cubale;
  • Przewodniczącemu Rady Gminy Grabica Panu Dariuszowi Kalisiakowi;
  • Proboszczowi parafii MBNP w Szydłowie Ks. Włodzimierzowi Dudce;
  • Panu Maciejowi Kołowrotkiewiczowi z Firmy LEKO;
  • Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” pracowników Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim;
  • Firmie „ARESTO” z Piotrkowa Trybunalskiego;
  • Dyrektorowi MOK w Piotrkowie Trybunalskim, P. Elżbiecie Łągwie-Szelągowskiej;
  • Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Szydłowie za pomoc w organizacji przeglądu;
  • wszystkim pracownikom szkoły oraz osobom, które przyczyniły się do pomocy w organizacji konkursu;
  • uczestnikom i ich opiekunom za pracę, którą włożyli w przygotowanie wspaniałego repertuaru;

  Dodał: Administrator.

 • Wyniki XI Przeglądu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej – SZYDŁÓW 2015 dostępne zakładce KONKURSY

  Koncert finałowy z wręczeniem nagród w Kościele MBNP w Szydłowie w środę 11 listopada 2014r. po mszy o godz. 11.00.

   

  Serdecznie zapraszamy na XI edycję Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej - Szydłów 2015
  Eliminacje odbędą się w dniu 6 listopada od godz. 9.00 (piątek), natomiast koncert finałowy 11 listopada w Kościele MBNP w Szydłowie (środa) po Mszy o godz. 11.00. W zakładce KONKURSY zamieszczamy RAMOWY PROGRAM XI PRZEGLĄDU PIOSENKI.  Od godz. 800 - Zgłoszenia zespołów, rejestracja, wpisowe (2 zł/osoba). 845- 855 – Powitanie wykonawców, zespołów i gości. Występy uczestników (czas na jeden występ - ok 4 min = ok 6,5 h):
  I część        - 900 – 1100 – wykonawcy od nr 1 do 29;

  II część       - 1120 – 1320 – wykonawcy od nr 30 do 58;

  III część      - 1340 – 1545 – wykonawcy od nr 59 do 93;

 • Rozkład jazdy autobusu szkolnego w dniu 2 listopada 2015r.

  W dniu 2 listopada 2015r. (poniedziałek) obowiązuje zmieniony plan dowozu uczniów – wszyscy uczniowie dowożeni przyjeżdżają na godzinę 8.00 zgodnie z poniższym rozkładem (miejscowi przychodzą do szkoły zgodnie z planem):

  PRZYWOZY: 7.10- Bąkowiec, 7.15- Polesie, 7.18- Olendry, 7.23- Majków Mały, 7.26- Twardosławice, 7.30- Majków Folwark, 7.33- Majków Średni, 7.35-Szydłów SP, 7.45- Zaborów, 7.48- Cisowa, 7.55- Szydłów SP.

  ODWOZY (WSZYSTKIE PO 6 GODZ): 13.25-Szydłów SP, Cisowa, Zaborów; 13.40- Szydłów SP, Majków Średni, Majków Folwark, Twardosławice, Majków Mały, Olendry, Polesie, Bąkowiec.

 • 26.10.2015

  Moduł Osiągnięcia uczniów został zmodyfikowany

 • 19.10.2015

  Moduł KONKURSY został zmodyfikowany - XI Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej 6/11 listopada 2015

 • Dzień Edukacji Narodowej

  „Młodzi Was potrzebują. Oni poszukują wzorców, które byłyby dla nich punktem odniesienia. Oczekują odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko domagają się od Was przykładu życia. Trzeba, abyście byli dla nich przyjaciółmi, wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce. Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie.”
  Jan Paweł II

  W tym wyjątkowym dniu życzenia radości, zdrowia, optymizmu, zadowolenia i satysfakcji oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym. Pozdrowienia dla pierwszoklasistów, którzy właśnie dziś dołączyli do braci uczniowskiej składając uroczyste ślubowanie:). Wkrótce zdjęcia.

  Dyrektor Szkoły
  Jarosław Baran.

   

  „Młodzi Was potrzebują. Oni poszukują wzorców,
  które byłyby dla nich punktem odniesienia.
  Oczekują odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań,
  jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko
  domagają się od Was przykładu życia.
  Trzeba, abyście byli dla nich przyjaciółmi,
  wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce.
  Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie.”

  Jan Paweł II
  „Młodzi Was potrzebują. Oni poszukują wzorców,
  które byłyby dla nich punktem odniesienia.
  Oczekują odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań,
  jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko
  domagają się od Was przykładu życia.
  Trzeba, abyście byli dla nich przyjaciółmi,
  wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce.
  Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie.”

  Jan Paweł II
 • 01.10.2015

  Moduł Rodzice został zmodyfikowany

 • 25.09.2015

  Moduł DOWOZY Plan lekcji został zmodyfikowany - zmiany na trasie autokaru trasa nr 4 (Polesie/Olendry) od poniedziałku 28-09-2015r.

 • Zebranie z Rodzicami

  W dniu 23 września 2015r. (środa) o godz. 17.00 odbędzie się Zebranie z Rodzicami.

  Planowany przebieg:

  - Zebranie ogólne - górny korytarz

  - Zebrania w klasach: sprawy organizacyjne, zapoznanie  z wymaganiami i kryteriami ocen, wybory oddziałowych rad rodziców i przedstawiciela do Rady Rodziców szkoły, konsultacje indywidualne z nauczycielami i wychowawcami.

  -Spotkanie Rady Rodziców

 • 14.09.2015

  Moduł Uczniowie-SU został zmodyfikowany Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2015 / 2016
   

 • 09.09.2015

  Moduł Uczniowie-SU został zmodyfikowany -INFORMACJE O SPRAWDZIANIE W 2016r.

 • 09.09.2015

  Moduł Rodzice został zmodyfikowany - dużury psychologa w 2015r.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im.Wincentego Witosa w Szydłowie
  Szydłów-Kolonia 47, 97-306 Grabica

 • tel/fax 44-6171026

Galeria zdjęć