Strona główna
Finał zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt.
W związku z obchodami w październiku Międzynarodowego Miesiąca Dobroci dla Zwierząt Szkolne Koło Wolontariatu ogłosiło zbiórkę karmy dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim.
Nasza Szkoła aktywnie zaangażowała się w akcję charytatywną Wigilia dla Zwierząt 2024. Koordynatorem akcji w szkole była p. Iwona Retka. W zbiórkę karmy włączyła się cała społeczność szkolna. Gotowość pomocy wyrazili wszyscy: od najstarszych uczniów klasy VIII po najmłodszych klasy 0. To właśnie najmłodsi przedstawiciele naszej szkoły reprezentujący oddział przedszkolny zebrali najwięcej karmy dla bezdomnych zwierzaczków:)
Mistrzostwa Gminy Grabica w szachach.
W czwartek 28 listopda 2024r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy Grabica w szachach. Naszym zawodnikom dopisała forma i dzięki temu w kategorii dzieci i młodzieżowej wywalczyli pierwsze miejsca. Gratulujemy! Drużyna z #Szydłowa będzie reprezentować #Gminę Grabicę w kolejnych etapach. Życzymy powodzenia w Gorzkowicach na poziomie powiatowym!
Eko-Miś
Z ogromną przyjemnością informujemy, że laureatami konkursu plastycznego - „ Eko-Miś” zostali:
W kategorii klas 0-I
I miejsce:
Marcelina Wocheń,
Zuzanna Kacperska
II miejsce:
Iga Strąkowska,
Celina Mądra
III miejsce:
Michalina Just,
Emilia Bartłomiejczyk
W kategorii klas II-III
I miejsce:
#Łódzkie gra w szachy!
29 listopada 2024r. w #Szkole_Podstawowej im. W. Witosa w #Szydłowie został rozegrany Turniej Szachowy dla uczniów Szkół Podstawowych z terenu działania #Centrum_Rozwoju_Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim. Naszą Szkołę odwiedziło około 80 szachistów wraz z opiekunami. Turniej jest rozgrywany w ramach projektu #Łódzkie_gra_w_szachy! pod patronatem #Marszałka_Województwa_Łódzkiego.
X JUBILEUSZOWY Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Grabica
Zapraszamy na X Jubileuszowy Turniej szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Grabica.
W programie niespodzianka - spotkanie i symultana szachowa z MISTRZEM!
Światowy Dzień Pluszowego Misia
,Pora na dobranoc, bo już księżyc świeci.
Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”.
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.
Z tej okazji w dniu 25.11.2024 r. nasi młodsi uczniowie w klasach oraz na świetlicy uczestniczyli w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać misie swoim koleżankom i kolegom z klasy.
#Łódzkie gra w szachy w Szydłowie
Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w piątej już edycji projektu #Łódzkie gra w szachy. Pierwszym akcentem będzie Turniej szachowy organizowany wspólnie z Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim w piątek 29 listopada 2024r. Zachęcamy wszystkie szkoły do udziału w projekcie, który wspiera uczniów we wszechstronnym rozwoju. Więcej informacji na stronie CRE Piotrków: https://crepiotrkow.edu.pl/dzialania/lodzkie-gra-w-szachy
Wynalazki i odkrycia
19 listopada 2024 roku uczniowie z klasy trzeciej byli w Miejskiej Bibliotece Publicznej - MEDIATECE. Uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych nt. „ Wynalazki i odkrycia”- rozwiązywali krzyżówkę oraz odkryli co lub kto znajduje się na rysunku. Prowadząca zajęcia przekazała wiele ciekawych informacji na temat odkrywców i wynalazców. Następnie uczniowie poznawali świat dzięki klockom LEGO, uzyskali informacje na temat Wszechświata, czyli wszystkiego, co jest poza Ziemią. Przed uczniami było bardzo trudne zadanie do wykonania - musieli zbudować z klocków Stację Kosmiczną na Księżycu. Wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością, która budziła u nich ciekawość świata. Po zakończeniu pracy każda grupa opowiedziała o tym, co zamieściła na swojej stacji. Konieczność współdziałania w grupie pozwoliła uczniom rozwijać umiejętności społeczne i komunikacyjne. Uczniowie uczyli się cierpliwości, t
Co to jest „prawo”? - może zapytacie.
Co to jest „prawo”? - może zapytacie.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyła się nasza szkoła. Z tej okazji OP i klasa II oraz uczniowie ze świetlicy uczestniczyli w obchodach tego dnia. Wychowawcy przybliżyli uczniom tematykę związaną z Konwencją o prawach dziecka. Były również prezentacje multimedialne ,, Dziecka Prawa - Moja sprawa”, zabawy dydaktyczne, a także prace plastyczne. Nauczyciele i uczniowie w ten sposób uczcili powstanie tego najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. W tym dniu dominował kolor niebieski, jako znak solidarności z dziećmi na całym świecie.
Dzień Tabliczki Mnożenia
Dnia 15 października 2024 roku, w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas IV-VIII, którzy z entuzjazmem przystąpili do różnych zadań i konkursów matematycznych. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia okazał się wielkim sukcesem, przynosząc wiele radości i satysfakcji zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Wydarzenie nie tylko pozwoliło utrwalić wiedzę matematyczną, ale również zintegrować społeczność szkolną w atmosferze wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji.
Dzień Kredki
Święto to w znaczący sposób wiąże się z najmłodszymi, bowiem to dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje emocje, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Kredka towarzyszy im przez długie lata: w domu, przedszkolu oraz szkole.
Światowy Dzień Życzliwości
21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość i wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Przesłanie akcji to: ,,Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką!” Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje… Dlatego uśmiechajmy się !!!!
Apel - Narodowe Święto Niepodległości
W czwartek 7 listopada uczciliśmy uroczystym apelem Narodowe Święto Niepodległości. Apel rozpoczął się tradycyjnie od wprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania Hymnu Polskiego. Dalszą część wypełniło przedstawienie przygotowane przez uczniów pod kierunkiem nauczycielki historii pani Edyty Bąkowskiej. Widzowie mieli okazję prześledzić skomplikowane dzieje naszego kraju, kiedy to tracił on niepodległość a potem, z wysiłkiem trwającym ponad 100 lat, walczył by ją odzyskać.
Po skończonym występie Pan Drektor Jarosław Baran podziękował wszystkim, którzy pracowali nad przygotowaniem widowiska oraz poprowadził dyskusję z młodymi widzami, pytając co to znaczy "niepodległość" i jakie jest jej znaczenie dla Polaków.
Konkurs ortograficzny - wyniki
Konkurs ortograficzny rozstrzygnięty! Po raz kolejny odbył się w naszej szkole konkurs orograficzny dla uczniów klas IV – VIII. Składał się z dwu części – pierwsza to konkurs plastyczny. Uczniowie, po wylosowania wybranej zasady ortograficznej, przygotowywali w grupach plakaty. Technika pracy była dowolna, a uczniowie w tej części konkursu wykazali się ogromną pomysłowością i niebanalnym ujęciem tematu. Jury wyłoniło najlepsze plakaty, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Wyniki w tej części przedstawiają się następująco:
Uwaga! Nowy konkurs dla miłośników książek!
Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie ogranizuje konkurs literacko-plastyczny adresowany do uczniów naszej szkoły z oddziałów do 0 do 6. Dokładny regulamin zamieszczony jest pod linkiem poniżej:
REGULAMIN KONKURSU- Konkurs rozpoczyna się w dniu jego ogłoszenia i trwa do 29
Niecodzienna lekcja fizyki i chemii w naszej szkole
25 października uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w niecodziennej lekcji pt. "Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne" przygotowanej przez Grupę ZAELEKTRYZOWANI. W programie pokazu pojawiły się niecodzienne eksperymenty fizyczne i chemiczne, zabawy z gazami - ciekłym azotem, helem oraz wodorem, ciekawe zjawiska fizyczne. W pokazie aktywnie uczestniczyli uczniowie, a spotkanie było sposobem na wyjaśnienie zjawisk fizycznych i chemicznych zachodzących w otaczającym nas świecie.
Wyjazd do MOK-u na spektakl "Balladyna"
Młodzież z klas VII i VIII wzięła udział w spektaklu przygotowanym przez Teatr Artenes z Wrocławia. Tym razem na scenie zobaczyliśmy dzieło Juliusza Słowackiego, drugiego po Adamie Mickiewiczu czołowego przedstawiciela literatury okresu romantyzmu - "Balladynę". To wciąż chętnie wystawiany na scenach polskich teatrów dramat o ludzkich ułomnościach - żądzy władzy, bogactwa i zdobywaniu ich wszelkimi możliwymi sposobami. Wyjazd przygotowała p. Marzena Kukuła
Mitologia na wyciągnięcie ręki
Stają się już naszą szkolną tradycją coroczne "ożywione lekcje mitologii starożytnej". Inspirowane są przez nauczycielkę historii w klasach piątych, panią Bernardę Maciejewską. Uczniowie wcielają się podczas lekcji w postaci bogów starożytnej Grecji. Upodabniają się do nich strojem i odpowiednimi "boskimi" atrybutami. Podczas krótkiego występu każdy uczeń przedstawia odgrywaną przez siebie postać, pełnioną przez nią rolę, posiadaną moc i "powiązania rodzinne". Lekcja upływa w atmosferze zabawy połączonej z utrwaleniem zdobytych wiadomości.
Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie klas I
8517 października nasza szkoła miała podwójną okazję do świętowania. Uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, a ponadto uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia.
W wydarzeniu brali udział zaproszeni goście - Wójt Gminy Grabica Pan Krzysztof Kuliński, Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Pani Anna Sitek, Radni gminy, Komitet Rady Rodziców, rodzice i opiekunowie pierwszoklasistów, grono pedagogiczne reprezentowane też przez emerytów oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Wyniki konkursu "Poznajemy stolice europejskie i ich języki"
W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków 26 września 2024 roku uczniowie klas IV-VIII przygotowali wystawę plakatów prezentujących stolice europejskie i obowiązujące w nich języki urzędowe Unii Europejskiej. Natomiast młodsi koledzy i koleżanki z klas 0-III przedstawili słowa angielskie w formie obrazów- kaligramów.
FACEBOOK - PROFIL NASZEJ SZKOŁY
Gmina Grabica wspiera przedszkolaków
Całkowita wartość projektu: 611 942,05 zł
Kwota dofinansowania UE: 549 802,05 zł
Więcej informacji w zakładce Z życia szkołyGodziny dzwonków
Wtorek 20.05.2025Kalendarz wydarzeń
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
https://www.kawalek-nieba.pl/oskar-skorniewski/
https://www.fundacjaavalon.pl/
nasi_beneficjenci/oskar_skorniewski_16858/Kliknij na obrazki aby powiększyć
Nabór dzieci do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025
UCZMY SIĘ PROJEKTOWANIA 3D
POZNAJMY PROGRAM TINKERCAD
filmy - praca krok po kroku
KURS ELEKTRONIKI od podstaw
FORBOT
Multimedialne materiały do ćwiczeń
z wykorzystaniem zestawu pomocy
dydaktycznych FORBOT
podręczniki online
kanał na YouTube
W dniu 25 października 2021 r. Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Szydłowie otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 4 000,00zł., w ramach Rządowego programu wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Dotacja celowa udzielana jest na zakup nowości wydawniczych, lektur szkolnych, książek niebędących podręcznikami oraz na zakup nowych elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej.
LINK dla uczniów zainteresowanych wykorzystaniem mikrokontrolera ARDUINO na zajęciach w szkole (programowanie w praktycznych zastosowaniach).
Aktualne informacje i wytyczne związane z zapobiegania COVID-19.
Szkolne procedury bezpieczeństwa w celu zapobiegania COVID-19
Spotkania z absolwentami i byłymi pracownikami - lekcje historii na żywo w albumie fotograficznym!Filmy przygotowane przez szkolną TV Kleks:
Wywiad z P. Antonim Kopertowskim
Wywiad z P. Józefą Kociołek
Wywiad z P. Mariolą WójcikGAZETKA KLEX
Klex_jubileusz_100_lecie_27-10-2017.pdf
Klex_gazetka_2016_2017.pdf