Strona główna
Święto Konstytucji 3 Maja
28 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku mija 226 lat od tego doniosłego dla nas Polaków wydarzenia. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie po Stanach Zjednoczonych tak postępową ustawą. Uczniowie klasy szóstej przygotowali krótką inscenizację, która nawiązywała do wydarzeń z 1791 r. Zebrani wysłuchali wierszy okolicznościowych, obejrzeli krótkie scenki, prześledzili na mapie przebieg granic państw zaborczych oraz wysłuchali pięknych okolicznościowych pieśni. Akademię przygotowała pani Marzena Kukuła, oprawę muzyczną – pani Anna Kociołek.
Nasi młodzi piłkarze chlubą szkoły i gminy
Najświeższe doniesienia o sukcesach naszych piłkarzy z klasy trzeciej znajdziesz w zakładce Kronika wydarzeń, w artykułach "Turniej piłkarski rocznika 2006 wygrany - puchar Wójta Gminy Grabica trafił do naszej szkoły", oraz "Świetny występ naszych trzecioklasistów w barwach klubowych GRABKI". Zajrzyj też do zakładki Album fotograficzny, do galerii Puchar Wójta - rocznik 2006 i młodsi oraz Turniej "Krwiodawcy Dzieciom" - Sulejów.
Konkursu „PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ”
Regulamin Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży z terenu Powiatu Piotrkowskiego pn. „PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ” dostępny w zakładce Konkursy.
Dodał: Admin.
Konkursy wielkanocne...
W zakładce Kronika wydarzeń zamieszczono podsumowanie KONKURSÓW WIELKANOCNYCH.
AUTOKARY 19-21.IV.2017 - ZMIANY
W związku z egzaminem gimnazjalnym w dniach 19-21 kwietnia 2017r. autokary szkolne będą jeździły wg rozkładu dostępnego w zakładce PLAN LEKCJI.
Dodał: Admin.
Szkolny Konkurs Recytatorski
7 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. ”Wiosna w poezji”. Przewodnim motywem prezentacji konkursowych była wiosna. Uczniowie w swym repertuarze prezentowali wiersze polskich poetów poświęcone tej pięknej porze roku. Głównym celem konkursu było zainteresowanie uczniów poezją, zapoznanie dzieci z twórczością polskich poetów, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz upowszechnianie kultury żywego słowa.
Warsztaty w pizzerii Sjesta
We wtorek (4 kwietnia ) dzieci z Oddziału Przedszkolnego B uczestniczyły w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w pizzerii Sjesta w Piotrkowie Trybunalskim. W trakcie zajęć dzieci kształciły swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznawały zasady prawidłowego odżywiania się, które są niezbędne w dorosłym życiu.
„Wincenty Witos wójt z Wierzchosławic”
31 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o patronie szkoły pt. „Wincenty Witos wójt z Wierzchosławic”. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy na temat życia i twórczości patrona szkoły – Wincentego Witosa, propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży, rozbudzanie twórczej inwencji ucznia oraz kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, zachęcenie dzieci i młodzieży do poznawania historii i biografii patrona swojej szkoły, rozwijanie umiejętności pracy w grupie.
Rekolekcje wielkopostne
PLAN AUTOKARY Wielkopostne rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szydłowie odbędą się w dniach 27, 28 i 29 marca 2017r. (w poniedziałek, wtorek i środę) o godz. 11:00. Dzieci które przyjdą lub przyjadą do szkoły idą i wracają z kościoła pod opieką nauczycieli i wychowawców. Rodzice i opiekunowie biorący udział w rekolekcjach wspólnie z uczniami odpowiadają za zapewnienie im właściwej opieki i bezpieczeństwa.
Powitanie wiosny
W dniu 21 marca 2017r. dzieci z naszej szkoły wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny.
Kiedy wszystko było już gotowe ze szkoły ruszył barwny korowód na szkolne boisko gdzie wszystkie symbole odchodzącej zimy zostały spalone. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasła. W oczekiwaniu na święta wielkanocne uczniowie ze swoimi rodzinami przygotowują wspaniałe ozdoby w ramach ogłoszonego konkursu.
Wycieczka do Warszawy
Pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca 2017 r. grupa 47 uczniów naszej szkoły spędziła w Warszawie. Celem wyjazdu było Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie bardzo aktywnie spędzali czas. Centrum to miejsce, które ma inspirować młodzież do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Każdy uczestnik mógł skorzystać sponad 400 eksponatów pogrupowanych tematycznie.
W poszukiwaniu wiosny
Zanim nadeszła kalendarzowa wiosna, dzieci z OP B szukały jej w swoim otoczeniu. Wybrały się na spacer do pobliskiego parku w poszukiwaniu wiosny... Okazało się, że wiosna bardzo nieśmiało daje o sobie znać. Udało się usłyszeć pierwsze zalotne śpiewy ptaków. Mali tropiciele zauważyli także pojawiające się nieśmiało pierwsze wiosenne kwiaty – przebiśniegi, znaleźli pąki na gałązkach i leszczynowe kotki.
W dniu 22 marca 2017 (środa) o godz. 17.00 odbędzie się Zebranie z Rodzicami. Planowany przebieg: zebranie ogólne - górny korytarz, zebrania w klasach, konsultacje indywidualne z nauczycielami i wychowawcami, analiza postępów w nauce i zachowaniu. Termin spotkania został zmieniony w związku z wycieczką dzieci do Warszawy w dniu 21 marca 2017. Zbiórka na parkingu przed budynkiem szkoły - godz. 6.00. Planowany powrót około godz. 20.00. Uczniowie, którzy nie jadą na wycieczkę kończą zajęcia o godz. 13.20 (pierwszy odjazd).
Otwarcie ekopracowni
W czwartek 9 marca 2017r. w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie nastąpiło uroczyste otwarcie pracowni „Ekotropiciele”, na którą została pozyskana dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 34 850,00 zł przy wsparciu Gminy Grabica wynoszącym 6150,00 zł. Koszt całkowity wyniósł 41 000,00zł. Zadanie zostało zrealizowane w okresie sierpień - październik 2016. Wspólnie z otwarciem pracowni naszej szkoły odbyło się otwarcie pracowni „Ekoskauci” Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Woli Kamockiej.
Plan lekcji
Plan lekcji obowiązujący od 20 marca 2017r.
Dodał: Admin.
Dyskoteka ostatkowa
W tanecznych rytmach uczniowie rozpoczęli karnawał i w tanecznych rytmach go zakończyli. 22 lutego odbyła się dyskoteka ostatkowa, kończąca karnawał. Młodzież doskonale bawiła się, a zabawa wzbogacona była dodatkowymi konkursami i zabawami, m.in. zabawa z serduszkami, konkurs „Krzesła” i „Imiona”. O godz. 19.00 wszyscy zmęczeni i w doskonałych humorach wrócili do domów.
Pokaz karate
22 lutego 2017 r. w naszej szkole młodzież mogła obejrzeć pokaz karate przygotowany przez instruktora Polskiego Związku Karate Tradycyjnego – pana Rafała Michalaka oraz jego podopieczną - Julitę Olczyk, uczennicę naszej szkoły. Dzieci dowiedziały się, czym jest karate jako dziedzina sportu i filozofia życia, poznały podstawowe pojęcia związane z tą dyscypliną, jak karatega – strój do ćwiczeń, dojo – sala do ćwiczeń. Młodzież obejrzała pokaz przygotowany przez Julitę i jej instruktora oraz aktywnie wzięła udział w pokazie, wykonując określone ćwiczenia zgodnie z instrukcjami instruktora. Pokaz wszystkim niezmiernie się podobał.
Dodał: Admin.
Dzień Babci i Dziadka
W dniu 14 lutego w naszej szkole obyła się kolejna duża uroczystość związana z obchodami dnia zakochanych - Walentynek oraz świętem Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie oddziałów przedszkolnych A i B oraz klas I-III przygotowali przedstawienie zatytułowane „Walentynkowy bal z Babcią i Dziadkiem”. Jak obyczaj stary nakazuje uroczystość rozpoczęła się polonezem zatańczonym przez dzieci z oddziału przedszkolnego A, które zostały przygotowane przez panią Ilonę Wieczorek. Koło teatralne oraz uczniowie klasy III pod opieką pani Beaty Czerwińskiej zaprezentowały przygotowaną opowieść o „Czerwonym Kapturku”. Klasa I pokazała swoje umiejętności taneczne w układzie „Vabanq”. Uczniowie pod opieką pani Anny Ożarek zaprezentowali nowoczesny układ taneczny z krzesłami. Nie zabrakło również prezentacji najmłodszych - oddziału przedszkolnego B. Pod opieką swoich pań Magdaleny Krasoń i Joanny Czajki dziec
Spotkanie z policjantem
8 lutego 2017 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z policjantem oraz ratownikiem medycznym, którzy mówili o bezpieczeństwie. Ratownik medyczny omówił zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokazał uczniom, w jaki sposób prawidłowo prowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową. Młodzież mogła w praktyczny sposób dokonać masażu serca na fantomie pod nadzorem ratownika. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, jak należy zachować się w przypadku zachłyśnięcia i zadławienia. Pan policjant omówił zasady bezpieczeństwa na drodze oraz w trakcie wsiadania do autobusu szkolnego. Spotkanie wzbogaciło wiedzę uczniów nt. prawidłowych reakcji w razie zagrożenia zdrowia lub życia.
Program AKTYWNA SZKOŁA
w Gminie Grabica
Gmina Grabica wspiera przedszkolaków
Całkowita wartość projektu: 611 942,05 zł
Kwota dofinansowania UE: 549 802,05 zł
Więcej informacji w zakładce z życia szkołyGodziny dzwonków
Niedziela 06.07.2025Kalendarz wydarzeń
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
https://www.kawalek-nieba.pl/oskar-skorniewski/
https://www.fundacjaavalon.pl/
nasi_beneficjenci/oskar_skorniewski_16858/Kliknij na obrazki aby powiększyć
Nabór dzieci do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025
UCZMY SIĘ PROJEKTOWANIA 3D
POZNAJMY PROGRAM TINKERCAD
filmy - praca krok po kroku
KURS ELEKTRONIKI od podstaw
FORBOT
Multimedialne materiały do ćwiczeń
z wykorzystaniem zestawu pomocy
dydaktycznych FORBOT
podręczniki online
kanał na YouTube
W dniu 25 października 2021 r. Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Szydłowie otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 4 000,00zł., w ramach Rządowego programu wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Dotacja celowa udzielana jest na zakup nowości wydawniczych, lektur szkolnych, książek niebędących podręcznikami oraz na zakup nowych elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej.
LINK dla uczniów zainteresowanych wykorzystaniem mikrokontrolera ARDUINO na zajęciach w szkole (programowanie w praktycznych zastosowaniach).
Aktualne informacje i wytyczne związane z zapobiegania COVID-19.
Szkolne procedury bezpieczeństwa w celu zapobiegania COVID-19
Spotkania z absolwentami i byłymi pracownikami - lekcje historii na żywo w albumie fotograficznym!Filmy przygotowane przez szkolną TV Kleks:
Wywiad z P. Antonim Kopertowskim
Wywiad z P. Józefą Kociołek
Wywiad z P. Mariolą WójcikGAZETKA KLEX
Klex_jubileusz_100_lecie_27-10-2017.pdf
Klex_gazetka_2016_2017.pdf