• Niektórzy lubią poezję

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - „Niektórzy lubią poezję” - odbędzie się 12.05.2023r.

Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniów klas I-VIII. Szczegóły w regulaminie konkursu.

Zgłoszenia uczestnictwa w konkursie należy składać do dnia 4 maja 2023r. ( p. Anna Ożarek).

• My Easter Card

• W kwietniu 2023 roku odbył się konkurs językowo-plastyczny „My Easter Card”.

Uczniowie przygotowali kartki zgodnie z regulaminem konkursu dostępnym na stronie internetowej szkoły. Jury wyłoniło najlepsze prace wg następujących kryteriów:

• zgodność z tematem i wymaganiami konkursu,
            • pomysłowość,
            • poprawność językowa,
            • staranność wykonania,
            • dobór barw, materiałów oraz kompozycja pracy.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce- ex aequo Martyna Skałbana kl. 6, Julia Skórka kl. 6;

II miejsce- ex aequo Zofia Misztela kl. 4, Amelia Łaska kl. 5, Piotr Łaski kl. 6;

III miejsce- ex aequo Aleksandra Gajewska kl. 5, Maja Gajewska kl. 8.

Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Konkurs przygotowała i przeprowadziła Iwona Retka.

• Podsumowanie konkursu „Wianuszek Wielkanocny ”.

•

W marcu 2023r. odbył się szkolny konkurs plastyczny pod nazwą „Wianuszek Wielkanocny”. Uczniowie przygotowali ozdoby, zgodnie z regulaminem konkursu dostępnym na stronie internetowej szkoły. Jury wyłoniło najlepsze prace wg następujących kryteriów:

1.   Estetyka wykonanych prac.

2.   Pomysłowość.

3.   Zgodność pracy z tematem - wianuszek.

4.   Walory artystyczne jak: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania, użyty
                        materiał.

Wyniki przedstawiają się następująco:

1 miejsce ex equo - Ksawery Gadzki OP i  Maja Gajewska kl. 8

Aleksandra Gajewska

Wiktoria Skórniewska

Franciszek Nieśmiałek

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom !!!

Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają dyplomy, drobne upominki, natomiast zdobywcy poszczególnych miejsc - nagrody - ufundowane przez Radę Rodziców. Cele konkursu to rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci, upowszechnianie inicjatyw twórczych, stworzenie możliwości prezentacji prac dzieci uzdolnionych manualnie, wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form oraz technik plastycznych, podtrzymywanie tradycji wielkanocnej.

Przepiękne prace uczniów zostały wystawione na kiermasz, a dochód przekazany na pomoc uczniowi naszej szkoły.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła Magdalena Krasoń.

• AUSCHWITZ – MIEJSCE PAMIĘCI

• Wycieczka klas starszych do AUSCHWITZ – MIEJSCE PAMIĘCI "Choć w nazwie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu występuje słowo „muzeum”, to jest ono przede wszystkim Miejscem Pamięci ofiar jednej z największej zbrodni w dziejach ludzkości. Od zamknięcia historii obozu Auschwitz upłynęło kilkadziesiąt lat, jednak jej konsekwencje wciąż zmuszają człowieka do szukania odpowiedzi na pytania:- dlaczego do tego doszło?- dlaczego to było możliwe?- dlaczego człowiek zdolny jest popełniać tak straszne zbrodnie – indywidualnie i zbiorowo?- dlaczego do zbrodni i ludobójstwa dochodzi we współczesnym świecie?- dlaczego to, co tu się wydarzyło, jest wciąż ważne dla kolejnych pokoleń?"

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• Jerzy Owsiak wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy na konferencji prasowej 31.03.2023r. o godzinie 12 ogłosił, jaką kwotę zebrano podczas WOŚP 2023.

Finał okazał się rekordowy! Jeszcze nigdy Orkiestra nie zebrała tak dużej kwoty: w sumie 243 259 387,25 zł, czyli o blisko 19 milionów więcej niż w roku ubiegłym!

Uroczystego podsumowania tej jakże szlachetnej inicjatywy dokonano również w Sali Kolumnowej Piotrkowskiego Starostwa, gdzie spotkali się Szefowie 5 sztabów WOŚP działających na terenie Powiatu Piotrkowskiego i Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Piotr Wojtysiak Starosta Powiatu Piotrkowskiego oraz Dariusz Magacz Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego podziękowali wszystkim Szefom Sztabów, a także firmom i osobom najbardziej zaangażowanym w 31 Finał WOŚP.

Z radością i dumą informujemy, że wśród trzech najlepszych wolontariuszy znalazły się dwie uczennice naszej szkoły:

284/3657- Maja Gajewska (kwota 1513,60 zł) i 294/3657 Iga Kita (kwota 1286,60 zł), które osobiście odebrały podziękowania za swoje wyjątkowe zaangażowanie!!! Uczennicom towarzyszył Dyrektor Naszej Szkoły p. Jarosław Baran i p. Iwona Retka.

Przypomnijmy, że w szkolnym sztabie u p. Iwony Retki zarejestrowało się 24 uczniów: 8 uczniów klasy siódmej i 16 uczniów klasy ósmej, którym podczas 31 Finału udało się zebrać w sumie 10008,03 zł.

Dzielnym wolontariuszom i wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy!