• 100-lecie

•

27 października 2017 r. miała miejsce bardzo ważna dla lokalnej społeczności uroczystość – obchody jubileuszu 100 – lecia Szkoły Podstawowej w Szydłowie. Uroczystość poprzedził szereg ważnych wydarzeń związanych z obchodami.

Były to m.in. spotkania  z absolwentami szkoły, którzy w ciekawy i barwny sposób opowiadali o latach spędzonych  w szkolnych murach, konkursy – historyczny, dotyczący historii powstania szkoły oraz plastyczny „Moja szkoła dawniej i dziś”.

Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele parafialnym w Szydłowie, po czym uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście, absolwenci przeszli do szkoły, gdzie odbywały się dalsze uroczystości.

Na placu przed szkołą Wójt Gminy Grabica – pan Krzysztof Kuliński , Dyrektor Szkoły – pan Jarosław Baran, Przewodnicząca Rady Rodziców pani  Paulina Ciążyńska oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Oliwia Płoszyńska dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi odsłaniającej ufundowaną tablicę upamiętniającą to ważne wydarzenie. Na pamiątkę dla przyszłych pokoleń przedstawiciele społeczności uczniowskiej w specjalnie przygotowanym miejscu złożyli kapsułę czasu, w której znalazły się listy, rysunki, spis uczniów i pracowników, gazetka szkolna Kleks, świadectwo najlepszej uczennicy.

W przemówieniu powitalnym pan Jarosław Baran podkreślał, że szkoła to nie tylko piękny budynek i nowocześnie wyposażone sale lekcyjne, ale to przede wszystkim  wspaniali uczniowie, absolwenci, nauczyciele i wszystkie osoby pracujące w tej placówce przyczyniają się do wyjątkowości szkoły.

Dalsza cześć uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej specjalnie na tę okazję udekorowanej. Zebrani gości obejrzeli część artystyczną przedstawiającą historię szkoły od najwcześniejszych jej początków, czyli od roku 1916 do czasów współczesnych. Inscenizacja została wzbogacona prezentacją multimedialną, która zwierała interesujące, często archiwalne zdjęcia i materiały. Całości dopełniły występy szkolnego zespołu  „Witoski” oraz tańce w wykonaniu uczniów klas V i VI.

Na zakończenie obchodów na salę wjechał tort jubileuszowy, którym zostali poczęstowani wszyscy uczestnicy uroczystości.

Na koniec goście, absolwenci i wszyscy sympatycy naszej szkoły mogli zwiedzić szkołę, wpisać się do księgi pamiątkowej, obejrzeć wystawę zdjęć, przejrzeć stare kroniki szkoły.

Po ceremonii Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego – pan Marek Mazur, Wójt Gminy Grabica – pan Krzysztof Kuliński oraz Dyrektor Szkoły – pan Jarosław Baran złożyli wieniec pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły Wincentego Witosa.

Uroczystości z okazji jubileuszu 100-lecia Szkoły Podstawowej im W. Witosa w Szydłowie - fotorelacja w Albumie fotograficznym.

Dodał: Admin.