Strona główna
Turniej mikołajkowy pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Grabica
W dniu 21 grudnia 2018r. został rozegrany już czwarty z kolei szachowy turniej mikołajkowy pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Dariusza Kalisiaka. Adresatami konkursu są uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Grabica. Corocznie do udziału zgłasza się duża liczba zawodników z kategorii klas młodszych – I-IV oraz starszych - V-VIII. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 32 uczniów, najmłodszy zawodnik chodzi do drugiej klasy. Sędzią głównym od momentu powstania turnieju jest P. Piotr Kaukel - sędzia kl. II, instruktor szachowy z wieloletnim doświadczeniem i trener prowadzący zajęcia w Szkole Podstawowej w Szydłowie w ramach Klubu „Brzozanin”.
Witoskowa - Serenada - II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd
Od 22 listopada do 27 grudnia 2018r. w 38 ośrodkach w Polsce oraz na Ukrainie, Białorusi i Litwie odbywały się przesłuchania eliminacyjne XXV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie pod patronatem honorowym Prezydenta RP. Do eliminacji zgłosiło się w tym roku aż 1625 solistów i grup!
Awans szachistów do rozgrywek wojewódzkich!
W dniu 13 grudnia 2018r. w Gorzkowicach szachiści z naszej Szkoły po raz kolejny udowodnili swoją klasę. Po pięciu rundach zaciętych zmagań obydwa składy wywalczyły awans do rozgrywek na poziomie województwa. Drużyna młodsza w składzie: Bednarek Gabriel, Olejnik Adrian, Ossowski Wiktor, Mastalerz Agata i Dryzek Daniel zajęła ponownie PIERWSZE MIEJSCE! a grupa starsza w składzie: Barański Hubert, Zielonka Dominik, Maciołek Adam, Ossowska Marysia i Adamus Bartosz na DRUGIEJ POZYCJI! Będą reprezentowały naszą Szkołę i Gminę Grabica w rozgrywkach w Zgierzu. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w rozgrywkach wojewódzkich!!!
Świąteczna Zbiórka Żywności 2018
Już po raz czternasty wolontariusze - uczniowie z Gimnazjum w Szydłowie i po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej w Szydłowie wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności Akcja jest organizowana przez Fundację Bank Żywności w Łodzi we współpracy z Szydłowskim Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom ‘’Przyjazny Kąt’’. Trzydziestu pięciu wolontariuszy z obu szkół w dniach 30 listopada i 1 grudnia 2018r. pełniło dyżur w trzech piotrkowskich marketach:
Konkursy świąteczne
Święta tuż, tuż. Przypominamy wszystkim uczniom i ich rodzicom o trwających w naszej Szkole konkursach: Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa, Najładniejsza Bożonarodzeniowa dekoracja sali lekcyjnej, Turniej szachowy dla szkół podstawowych o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Grabica, KONKURS ŚWIĄTECZNY na wykonanie animacji w formacie GIF o tematyce świątecznej
Złotka z Szydłowa
Dwa I miejsca i dwa złote puchary po zawodach powiatowych w szachach drużynowych:) W dniu 7 grudnia 2018r. w Gorzkowicach odbył się coroczny turniej szachowy o zasięgu powiatowy. Szachiści z naszej szkoły jak zawsze stanęli na wysokości zadania. Drużyna młodsza w składzie: Bednarek Gabriel, Olejnik Adrian, Ossowski Wiktor, Mastalerz Agata i Dryzek Daniel oraz grupa starsza w składzie: Barański Hubert, Zielonka Dominik, Maciołek Adam, Ossowska Marysia i Adamus Bartosz po 5 rundach nie dała szans konkurentom i wygrała w obydwu kategoriach wiekowych. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w eliminacjach do rozgrywek na poziomie województwa łódzkiego.
Klasa II i III w Miejskiej Bibliotece Publicznej
19 listopada 2018 roku uczniowie klasy II i III odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Trybunalskim. Uczestniczyli w lekcji bibliotecznej związanej z niepodległości Rzeczypospolitej "Kocham Polskę".Świetnie poradzili sobie z rozpoznawaniem symboli narodowych i śpiewaniem hymnu.
Nastepnie odbyły się zajęcia warsztatowe w czytelni. Dzieci poznały historię synagogi i biblioteki. Obejrzały starodruki, magazyn z czasopismami i odwiedziły wypożyczalnię książek dla dzieci młodzieży.
Do szkoły wróciły zadowolone i bogatsze o zdobytą wiedzę.
Organizator: nauczyciel Anna Ożarek
Godzina Kodowania
Każdego roku w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (w 2018 w dniach 3-9 grudnia) odbywa się Godzina kodowania. Wydarzenie ma m.in. uhonorować pioniera informatyki, Admirał Grace Murray Hopper, urodzonej 9 grudnia 1906. Uczniowie Szkoły w Szydłowie również biorą w nim udział.
W klasach starszych powodzeniem cieszyły się zadania związane z Minecraftem, Dance Party, grą Flappy, Kodable, Khan Academy. Młodsi uczniowie, m.in. z klasy II w ramach międzynarodowej akcji „Godzina Kodowania” układali podczas zajęć matematyczny labirynt z wykorzystaniem klocków i maty Mistrzów Kodowania (projekt Zaprogramuj Przyszłość). Uczniowie w zespołach 4-osobowych ułożyli 4 labirynty zgodnie z podanym przez nauczyciela wzorem oraz kodowali drogę przejścia przez te labirynty w taki sposób, aby zebrać jak najwięcej punktów.
Śniadanie Daje Moc
Klasy I-III wraz ze swoimi wychowawcami przystąpiły w tym roku szkolnym już po raz kolejny do programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc.
Śniadanie Daje Moc to program edukacyjny, mający na celu walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce poprzez wspieranie szkół w edukacji nt. zdrowego odżywiania. Program od kilku już lat realizowany jest w klasach 0-3 w szkołach podstawowych a wspierany przez Partnerstwo dla Zdrowia, czyli koalicję firm Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytutu Matki i Dziecka.
100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości
Serdecznie zapraszamy rodziny naszych uczniów do wspólnego świętowania obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość odbędzie się w piątek 9 listopada 2018 o godzinie 11.00 na sali gimnastycznej. Rozpoczęcie hymnem Rzeczypospolitej Polskiej o 11.11.
Wójt Gminy Grabica Krzysztof Kuliński serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców w niedzielę, 11 listopada, o godzinie 17:30 do Kościoła pod wezwaniem św. Wojciecha w Krzepczowie, na uroczystą Mszę świętą z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. ZAPROSZENIE na stronie Gminy Grabica
Finał konkursu „Czyste środowisko – czyste powietrze”
Finał konkursu „Czyste środowisko – czyste powietrze” organizowanego w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej SMOG. Podstawowym celem konkursu było upowszechnienie wiedzy i kompetencji w zakresie zanieczyszczeń powietrza, smogu i zachowań prozdrowotnych, bo w każdym bilansie okazuje się, że zdrowie jest najważniejsze. Dlatego ważne jest, aby rozumieć, że każdy ma wpływ na to w jakim środowisku żyje, jak może dbać o swój kawałek świata i wreszcie – jak dbać o siebie.
Noc kodowania
Noc kodowania 26-go na 27-go października klasa I. Programowanie to obecnie ważny trend w edukacji. Jednak, aby kodować trzeba zacząć od podstaw. Kodowanie na dywanie może być zintegrowane z różnymi dziedzinami wiedzy, np. przy nauce matematyki, plastyki, języka polskiego.
Z 26-go na 27-go 2018r.października klasa I brała udział w Nocy Kodowania. Chętnie uczestniczyli w niej uczniowie realizujący od kilku tygodni projekt Zaprogramuj przyszłość. Pod kierunkiem i opieką pani Magdaleny Krasoń oraz wychowawczyni klasy pani Anny Kociołek. Dzieci chętnie uczyły się podstaw programowania poprzez kodowanie na dywanie - praca na Macie Mistrzów Kodowania, sterowanie robotami przy użyciu aplikacji Go, kodowanie z użyciem kolorowych kubeczków, sudoku. Uczniowie mieli okazję zakodować człowieka - robota w celu przygotowania kanapki, zakodować taniec Chocolate, oraz bransoletki z własnym inicjałe
„Raduje się serce”
26 października uczniowie szkolnego zespołu ,,Witoskowa – Serenada” reprezentowali szkołę i Gminę Grabica na Konkursie Piosenki Patriotycznej pod nazwą „Raduje się serce”, który organizowany był przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim z myślą o szczególnie uroczystym uczczeniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasz zespół przygotowany przez p. Annę Kociołek zdobył wyróżnienie. Gratulujemy.
Konkurs Synapsik MEN
Wydawnictwo SYNAPSA już po raz kolejny miało przyjemność zaprosić uczniów wszystkich klas pierwszych, drugich oraz trzecich szkół podstawowych do wzięcia udziału w jesiennej edycji konkursu: „Synapsik MEN”. Konkurs ten ma charakter ogólnopolski i stanowi ciekawe uzupełnienie zajęć, a także dostarcza cennej informacji zwrotnej, zarówno dla nauczycieli jak i uczniów, o aktualnym poziomie wiedzy uczestników. Testy konkursowe dla poszczególnych klas przygotowuje zespół ekspertów w oparciu o obowiązującą podstawę programową. Przy ich tworzeniu autorzy bazują na wszystkich dostępnych i wykorzystywanych w szkołach podręcznikach wiodących wydawnictw na rynku.
Wycieczka integracyja
19 października klasa I wraz z wychowawcą i swoimi rodzicami wybrała się na wycieczkę integracyjną, która była prezentem rodziców dla swoich pociech z okazji Ślubowani i pasowania na uczniów. Dzieci wraz z rodzicami odwiedziły Napoleońską Zagrodę w Kamieńsku. W dobie internetu, gier komputerowych i galerii handlowych wyjazd był super zabawą dla dzieci i dorosłych. Głównymi atrakcjami były: przejażdżka bryczka, zabawa na świeżym powietrzu, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz przejażdżki na kucyku i koniu. Obejrzeliśmy również stajnie gdzie mieszkają konie i osiołek. Zabawa była przednia.
PGE Giganty Mocy
17 października 2018 roku uczniowie klasy II i III wybrali się do Ekspozycji PGE Giganty Mocy, które mieści się w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Organizatorem wycieczki była p. Anna Ożarek.
Harmonogram zwiedzania obejmował: Interaktywne zwiedzanie Ekspozycji PGE Giganty Mocy, Ekspozycja w całości poświęcona jest procesom kształtowania się złóż węgla brunatnego, technologii jego wydobycia i produkcji energii elektrycznej, realizowanym w bełchatowskich oddziałach PGE GiEK S.A.
Ślubowanie kl I
16 października b.r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej, połączony z obchodami Dnia Papieskiego oraz Dniem Edukacji Narodowej. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości, rodziców oraz koleżanek i kolegów zaprezentowali program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Następnie Dyrektor Szkoły dokonał aktu pasowania pierwszaków na uczniów szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Uroczystość przygotowała p. Anna Kociołek wychowawca klasy I , RR klasy I oraz RR Szkoły
Klasy I-IV we Wrocławiu
18 września uczniowie z klas : I, II, III i IV wybrali się na całodniową wycieczkę do Wrocławia. Organizatorem wycieczki była p. Anna Ożarek. Harmonogram wycieczki:
Sky Tower- wjazd na punkt widokowy. Pobyt we Wrocławskim ZOO wraz z wejściem do Afrykarium i strefy Arktyka- nowoczesny realist
Łamacze Szyfrów - kolejna edycja
Łamacze Szyfrów, to gra, powstała pod wpływem inspiracji dziejami polskich kryptologów, którzy przed II Wojną Światową złamali kod Enigmy. Wprowadza młodych ludzi w świat kryptologii, wiodąc ich w niezwykle interesujący sposób od starożytnych metod utajniania informacji, po wojenne zmagania z niemieckim szyfrem Enigmy. Na wszystkich poziomach gry uczestnicy rozwijają swoje umiejętności matematyczne, uczą się logicznego myślenia i stykają się z nieznaną powszechnie historią.
Jak obchodziliśmy Dzień Chłopaka
Tradycją już się stało, że najmłodsi Dzień Chłopaka obchodzą poza szkołą. Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z uczniami klasy II, pod opieką swoich wychowawców i rodziców, kolejny raz bawili się w centrum zabaw dla dzieci „Edan” w Piotrkowie Trybunalskim. Najmłodsi dali kilkugodzinny upust swojej energii w sali zabaw, w której były suche baseny, jeździki, hulajnogi, armatki pneumatyczne, pięciometrowej wysokości konstrukcja zabawowa, ogromna trampolina, automaty do gry i wiele innych atrakcji. Jak widać najmłodsi uczniowie naszej szkoły Dzień Chłopaka obchodzili w dość szczególnej, niezmiernie aktywnej formie. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Zabawa naprawdę była bardzo udana.
Program AKTYWNA SZKOŁA
w Gminie Grabica
Gmina Grabica wspiera przedszkolaków
Całkowita wartość projektu: 611 942,05 zł
Kwota dofinansowania UE: 549 802,05 zł
Więcej informacji w zakładce z życia szkołyGodziny dzwonków
Sobota 05.07.2025Kalendarz wydarzeń
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
https://www.kawalek-nieba.pl/oskar-skorniewski/
https://www.fundacjaavalon.pl/
nasi_beneficjenci/oskar_skorniewski_16858/Kliknij na obrazki aby powiększyć
Nabór dzieci do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025
UCZMY SIĘ PROJEKTOWANIA 3D
POZNAJMY PROGRAM TINKERCAD
filmy - praca krok po kroku
KURS ELEKTRONIKI od podstaw
FORBOT
Multimedialne materiały do ćwiczeń
z wykorzystaniem zestawu pomocy
dydaktycznych FORBOT
podręczniki online
kanał na YouTube
W dniu 25 października 2021 r. Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Szydłowie otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 4 000,00zł., w ramach Rządowego programu wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Dotacja celowa udzielana jest na zakup nowości wydawniczych, lektur szkolnych, książek niebędących podręcznikami oraz na zakup nowych elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej.
LINK dla uczniów zainteresowanych wykorzystaniem mikrokontrolera ARDUINO na zajęciach w szkole (programowanie w praktycznych zastosowaniach).
Aktualne informacje i wytyczne związane z zapobiegania COVID-19.
Szkolne procedury bezpieczeństwa w celu zapobiegania COVID-19
Spotkania z absolwentami i byłymi pracownikami - lekcje historii na żywo w albumie fotograficznym!Filmy przygotowane przez szkolną TV Kleks:
Wywiad z P. Antonim Kopertowskim
Wywiad z P. Józefą Kociołek
Wywiad z P. Mariolą WójcikGAZETKA KLEX
Klex_jubileusz_100_lecie_27-10-2017.pdf
Klex_gazetka_2016_2017.pdf