W zakładce Uczniowie-SU dostępne nowe filmy z powitania Wiosny.
Dodał: Admin.
W zakładce Uczniowie-SU dostępne nowe filmy z powitania Wiosny.
Dodał: Admin.
W dniu 6 kwietnia 2018 roku odbył się szkolny konkurs wiedzy pn. „Dbam o swoje zdrowie”. Organizatorem konkursu była Pani Beata Czerwińska – koordynator promocji zdrowia i oświaty zdrowotnej w Szkole Podstawowej w Szydłowie. Konkurs skierowany był do uczniów klas II i III. Celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia, uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie, zwrócenie uwagi na zasady racjonalnego odżywiania się. Do konkursu zgłosiło się łącznie 16 uczniów z klas II i III.
Zadaniem uczestników było rozwiązanie pisemnego testu składającego się z 5 części. W skład poszczególnych części testu wchodziły między innymi: krzyżówka z hasłem, zagadki, pytania zamknięte i otwarte. Uczestnicy konkursu na wykonanie zadań mieli 1 godzinę zegarową i maksymalnie mogli uzyskać 58 punktów. Zadania konkursowe sprawdzać będzie zgodnie z przyjętymi kryteriami komisja złożona z nauczycieli: Pani Beata Czerwińska, Pani Ilona Wieczorek i Pani Magdalena Krasoń. Wyniki konkursu znane będą już w połowie kwietnia, a nagrody laureaci otrzymają na koniec roku szkolnego.
Dodał: Admin.
Wydawnictwo SYNAPSA zaprosiło uczniów wszystkich klas pierwszych, drugich oraz trzecich szkół podstawowych do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu: „Synapsik MEN”. Konkurs ma charakter ogólnopolski, stanowi ciekawe uzupełnienie zajęć oraz cenną informację zwrotną, zarówno dla nauczycieli jak i uczniów, o aktualnym poziomie wiedzy uczestników. Testy konkursowe dla poszczególnych klas były przygotowywane przez zespół ekspertów w oparciu o obowiązującą podstawę programową. Przy ich tworzeniu autorzy bazowali na wszystkich dostępnych i wykorzystywanych w szkołach podręcznikach wiodących wydawnictw na rynku.
Z klasy I Szkoły Podstawowej w Szydłowie do konkursu zgłoszonych zostało 5 uczniów: Marcel Kulbat, Zuzanna Krasoń, Ada Płoszyńska, Martyna Skałbana i Kacper Wochyń. Uczestnicy konkursu w dniu 27 marca 2018 roku zmierzyli się z zadaniami konkursowymi zawartymi w przysłanych do szkoły testach konkursowych w zakresie edukacji polonistycznej, społecznej, matematycznej i przyrodniczej. Po zakończeniu konkursu testy uczniów wraz z protokołem zostały odesłane przez koordynatora – Panią Beatę Czerwińską do Łodzi, w celu sprawdzenia przez komisję konkursową. Wyniki konkursu znane będą 15 maja 2018r.
Dodał: Admin.
Gratulacje dla Bartka Pielużka!!! Po sukcesie w eliminacjach gminnych - I miejsce w powiatowych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Na stronie portalu epiotrkow szczegółowe informacje i zdjęcia z Turnieju. Trzymamy kciuki w kolejnych etapach.
Dodał Admin.
W albumie fotograficznym dostępne fotografie wszystkich wspaniałych prac przygotowanych przez dzieci z rodzinami na konkurs Wielkanocny. Gratulacje i podziękowania dla wszytkich, którzy włączyli się wspólnie z uczniami w tworzenie tradycyjnych ozdób. Wyniki dostępne w zakładce Konkursy.
Dodał: Admin.
Moduł KONKURSY został zmodyfikowany - REGULAMINY SZKOLNYCH KONKURSÓW WIEDZY dla klas OP/I oraz dla klas II i III „Dbam o swoje zdrowie”. KONKURS PLASTYCZNY NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA - termin składania prac do piątku 23 marca 2018.
Dodał: Admin.
Rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Szydłowie odbywają się w czwartek i piątek (15/16 marca): o godz. 8:00 dla kl. 6 i 7, a o 11:00 dla klas 1-5. Dzieci z klas 1, 2 i chłopcy z klasy 3 przed rekolekcjami o godz. 8:00 będą realizowały zajęcia w ramach projektu Zaprogramuj przyszłość. Dla uczniów rodziców, którzy nie mogą zapewnić opieki w domu szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze w godzinach 8-13. Poniżej rozkład autokarów w trakcie rekolekcji:
REK-2018_Trasa_1.pdf,
REK-2018_Trasa_2.pdf,
REK-2018_Trasa_4.pdf
Dodał: Admin
Moduł Rodzice został zmodyfikowany - aktualizacja konsultacji indywidualnych z rodzicami.
Informuję, że w dniach 15 i 16 marca 2018r. (czwartek i piątek) w naszej szkole będą prowadzone zajęcia dla uczniów klasy I, II i chłopców z klasy III w ramach programu edukacji cyfrowej „Zaprogramuj przyszłość”. Zajęcia będą się odbywać w godzinach 8:00-11.00. Bezpośrednio po zajęciach dzieci będą odprowadzane do kościoła na rekolekcje wilkopostne. W tych dniach uczniowie mają zapewniony dowóz autokarami szkolnymi. Rekolekcje w uzgodnieniu z Ks. proboszczem dla klas VI i VII w tym roku będą odbywały się o godzinie 8:00 (razem z gimnazjum), natomiast dla klas młodszych (OP-V) o godzinie 11:00.
Dyrektor szkoły
Moduł Rodzice został zmodyfikowany - dyżury psychologa:
ZMIANA!!!
08.III.2018 - czwartek w godz. 9.00 - 10.30.
20.III.2018 - wtorek w godz. 9.00 - 10.30.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego zapraszamy do udziału w Konkursie na ozdobę wielkanocną. Szaczegóły dostępne w regulaminie.
Dodał Admin
Miło nam poinformować, że reprezentant naszej szkoły Pielużek Bartosz zdobył pierwsze miejsce w Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom” w eliminacjach gminnych i będzie uczestniczył w zawodach na poziomie powiatowym. Poza Bartkiem w eliminacjach gminnych brali udział Pabisiak Tomasz, Zielonka Dominik i Śniady Miłosz. Informacje o turnieju dostępne również na stronie Gminy Grabica. Gratulacje!
Kim chciałbym zostać kiedy dorosnę? Odpowiedź na to pytanie była do tej pory dość prosta: strażakiem, policjantem lub lekarzem. Obecnie według prognoz 65% uczniów szkół podstawowych w przyszłości będzie pracowało w zawodach, które dziś jeszcze nie istnieją. Stawia to przed wszystkimi, którzy zajmują się edukacją najmłodszych nowe wyzwania związane z rozwijaniem kluczowych umiejętności i kompetencji, które pozwolą w dorosłym życiu sprawnie funkcjonować na rynku pracy.
Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom w Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Szydłowie od jesieni realizowany jest projekt pod nazwą „Zaprogramuj przyszłość”. Głównym celem inicjatywy realizowanej przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania jest poznanie przez nauczycieli klas I-III ciekawych metod pracy z uczniami, które związane są ze światem cyfrowym: programowaniem oraz rozwijanie umiejętności poprzez wykorzystanie atrakcyjnych dla dzieci narzędzi cyfrowych i innych pomocy służących nauce programowania, m.in. robotów, tabletów, maty edukacyjnej czy zestawów mechatronicznych. Projekt realizowany jest ze środków unijnych.
W trakcie czterech dni spotkań sobotnio-niedzielnych w grudniu 2017r. nauczyciele poznali podstawy programowania i przygotowywali się do prowadzenia zajęć z dziećmi. Szkolenia prowadzili doświadczeni trenerzy przygotowani przez Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania.
Od stycznia w Szkole Podstawowej w Szydłowie nauczyciele z klas I-III rozpoczęli zajęcia z uczniami, w trakcie których najmłodsi bawiąc się bezpiecznie wkraczają w cyfrowy świat. Więcej informacji n/t projektu na stronach: Fundacji Orange - https://fundacja.orange.pl/nasze-programy/zaprogramuj-przyszlosc/, Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania - http://mistrzowiekodowania.samsung.pl/ oraz stronie Szkoły - https://spwitos.edupage.org/.
Najważniejsze informacje dotyczące zasad przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty od roku szkolnego 2018/2019 - dostępne na stronie CKE -->tutaj. W Module Uczniowie-SU podano informacje najważniejsze.
Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w klasach I–VIII. Po raz pierwszy egzamin zostanie przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019.
Dodał: Admin.
W nawiązaniu do prezentacji dla rodziców na ostatnim zebraniu w zakłdce Rodzice/Dziecko w sieci dostępne są nowe materiały dotyczące bezpieczeństwa cyfrowego dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.
Dodał: Admin
Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. W Szkole Podstawowej w Szydłowie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Ta wspaniała uroczystość odbyła się w naszej szkole w dniu 25 stycznia 2018 roku.
Na wstępie pan dyrektor przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały program artystyczny. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Dzieci z zespołu „ Witoski” zaśpiewały piękną piosenkę pt. „Babciu, dziadku dziękujemy”, a uczniowie z klasy IV zatańczyli walca. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuczęta w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają wspaniałe wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne i aktorskie. Uczniowie zaprosili również gości do wspólnej zabawy. Dziadkowie i babcie brali udział w różnych konkursach np. babcia wiązała krawat, dziadek wieszał pranie i zaplatał warkocz swojej wnuczce. Dzieci podziękowały za odwagę i udział w konkursach, a uczestnicy otrzymali medale „SUPER BABCIA” i „ SUPER DZIADEK”. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami i zaprosiły na poczęstunek. Babcie i dziadkowie mogli też zaprezentować swoje umiejętności wokalne i wspólnie śpiewać znane im piosenki. Gorące słowa podziękowania należą się rodzicom, którzy okazali dużą pomoc i przygotowali pyszne ciasta, kawę i herbatę dla przybyłych gości. Głównym organizatorem tegorocznej uroczystości była klasa II wraz ze swoją wychowawczynią Anną Ożarek.
W grudniu 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa
w Szydłowie utworzono GABINET PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ,
którego wyposażenie sfinansowano ze środków budżetu państwa
otrzymanych za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego.
I tydzień:
Zajęcia w ramach projektu „Zaprogramuj przyszłość” – dziewczynki z klasy III pod opieką P. A. Kociołek w dniach i godzinach ustalonych przez wychowawcę (chłopcy z kl. III zajęcia z P. J. Baran – po feriach w piątki na 6 i 7 godzinie lekcyjnej; kl. I i II zgodnie z terminarzem ustalonym przez P. B. Czerwińską i P. A. Ożarek)
II tydzień:
Zajęcia sportowe dla uczniów z SKS pod opieką P. M. Maciejewskiego od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 do 14.00. (konieczna pisemna zgoda rodzica z zapisem o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału oraz obuwie i strój)
Poniedziałek i środa – w ramach zajęć z zespołem Choberki ćwiczenia tańca współczesnego „Na bosaka” w godzinach 10.00 do 11.30 (konieczny strój: długie, luźne spodnie i koszulka z krótkim rękawem oraz pisemna zgoda rodzica z zapisem o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału!). Szczegóły proszę omówić z prowadzącą zajęcia P. Iloną Osińską na pierwszym spotkaniu.
WAŻNE: Rodzice muszą zapewnić dzieciom bezpieczną drogę na zajęcia i powrót (autokary nie będą kursować) oraz pisemne zgody na udział. Szczegóły proszę uzgadniać z osobami prowadzącymi zajęcia.
Powered by aSc EduPage