Plan dowozów autokarów szkolnych w dniu 31 maja 2019r - Dzień Dziecka w Boryszowie -Trasa_Nr_1-4_razem_D-DZ.pdf
Autokary - Dzień Dziecka
Nasi najmłodsi uczniowie w Górach Świętokrzyskich
W dniach 27-29 maja 2019 roku, 37 uczniów z klas I-III, pojechało wraz ze swoimi wychowawcami na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Organizatorem tego przedsięwzięcia była p. Beata Czerwińska – wychowawca klasy II. Uczestnicy wycieczki, w czasie tych 3 dni integrowali się ze sobą, mieszkając w dwóch, dwupiętrowych domkach w Ośrodku Polanika, znajdującego się na terenie Kompleksu Świętokrzyska Polana w miejscowości Chrusty. Rozbudowana infrastruktura i doskonałe położenie w samym sercu Gór Świętokrzyskich uczyniły z tego miejsca przestrzeń relaksu, rekreacji i doskonałej zabawy. To miejsce zagwarantowało najmłodszym moc atrakcji oraz idealne warunki do zabawy i nauki. W pierwszym dniu, zwiedzając Zamek w Chęcinach i uczestnicząc w warsztatach nt. „Rycerze i zamki”, dzieci zgłębiały tajniki historii Polski. W drugim dniu pobytu w Górach Świętokrzyskich, w Parku Miniatur, najmłodsi mieli okazję odkryć tajemnice 20 najważniejszych zabytków województwa świętokrzyskiego w formie makiet. Wyjątkową atrakcją w tym dniu było oglądanie Akwariów Oceaniki ze zwierzętami wodnymi z całego świata. Ten dzień był też bogaty w inne atrakcje, zwłaszcza, jeśli chodzi o zabawy. W Parku Rozrywki dzieci korzystały z Krainy Zabawy (dmuchańce, karuzela, EuroBungee, Łódeczki, Zorbing, Park Linowy). W trzecim dniu pobytu zwiedziły Jaskinię „Raj” – jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju oraz jedną z najbardziej znanych atrakcji Gór Świętokrzyskich. Najmłodsi byli też w Centrum Neandertalczyka przy Jaskini „Raj”, w miejscu, w którym zbiegają się pradawne losy człowieka z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki. W ostatnim dniu wycieczki dzieci odwiedziły Dąb Bartek oraz Kadzielnię w Kielcach. To była dla nich piękna i zarazem pełna wrażeń lekcja nie tylko historii i przyrody, ale także lekcja życia. Dzieci, pełne wrażeń i radosnych wspomnień, powróciły do domu.
Dzień Rodziny
WARSZTATY EDUKACYJNE DLA MŁODZIEŻY
Uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w warsztatach edukacyjnych NOWE WIDNOKRĘGI – zrozumieć media organizowanych przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. W.S. Reymonta w Szydłowie. Wykłady i warsztaty poprowadzili wykładowcy i dziennikarze związani z placówką w Toruniu. Program warsztatów był bogaty, poruszono na nich następującą tematykę:
JĘZYK OBRAZU – podstawy przekazu telewizyjnego,
ŚWIATŁO I CIEŃ – podstawy przekazu telewizyjnego,
ŚWIAT DŹWIĘKU - mowa, śpiew, muzyka – podstawy dziennikarstwa radiowego,
SLOWO W DRUKU – podstawy dziennikarstwa prasowego.
Młodzież dowiedziała się m.in. czym jest opinia, perswazja, manipulacja, informacja, poznali podstawowe słownictwo związane z przekazem medialnym, byli zachęcani do krytycznego oraz odpowiedzialnego przekazu informacji oraz krytycznego odbioru informacji przekazywanych przez media.
Warsztaty bardzo podobały się uczestnikom, o czym świadczyły wypowiedzi młodzieży w przygotowanych w międzyczasie materiałach ze spotkania.
Świetlica podwórkowa "Cztery Pory Roku"
Szanowni Państwo,
jak już się zapewne orientujecie, hufiec ZHP Piotrków Trybunalski wraz ze wsparciem gm. Grabica jest w trakcie tworzenia na naszych terenach oddziału świetlicy podwórkowej. We wtorek odbyło się spotkanie rekrutacyjne do świetlicy. Na ten moment są jeszcze wolne miejsca. Jeśli podejmą Państwo decyzję o zapisaniu dziecka do świetlicy, instrukcja jak tego dokonać znajduje się w zakładce Rodzice
Rodzice
Moduł Rodzice został zmodyfikowany
„Czytamy z Bratkiem”
Moduł Beata Czerwińska został zmodyfikowany.
W naszej szkole, w bieżącym roku szkolnym, uczestnicy zajęć korekcyjno-kompensacyjnych wraz z nauczycielem – terapeutą Beatą Czerwińską założyli kącik Bratka. I tam właśnie odbywają się cotygodniowe spotkania. Co tydzień 5 zdeklarowanych uczniów klasy V, którzy uczęszczają na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne (rodzice podpisali wcześniej zgodę na uczestnictwo w programie), przygotowują się na spotkanie z pierwszą klasą. Spotykają się z pierwszakami w ich sali lekcyjnej i czytają im wybrane wcześniej opowieści z „Księgi bajek Bratka”.
W czasie czytania dzieciom towarzyszy pacynka Bratka. Uczniowie z kl.V przygotowują się do czytania bajek w domu (otrzymują bajkę Bratka wybraną do programu). Do ćwiczonych tekstów układają w szkole, pod kierunkiem nauczyciela terapeuty podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, około 5 pytań. Co tydzień w wyznaczonym dniu i godzinie (piątek przed lekcjami) spotykają się z grupą dzieci z oddziału przedszkolnego i czytają wybraną bajkę. Następnie zadają dzieciom po kolei przygotowane pytania. Każde dziecko za poprawną odpowiedź otrzymuje kolorową naklejkę i przykleja ją przy swoim nazwisku na tablicy punktowej. Dalszą część zajęć prowadzi już nauczyciel-wychowawca OP – np. zachęca dzieci do wykonania ilustracji do wysłuchanego tekstu lub wykonania przygotowanej przez nauczyciela terapeutę – odpowiedniej karty pracy. Na koniec każdego miesiąca, dziecko, które zdobyło najwięcej punktów, otrzymuje nagrodę książkową - „Ilustrowany słownik ortograficzny dla dzieci”, a pozostałe dzieci na zakończenie programu – ołówki i linijki do czytania z logo „Ortograffiti”
Efektem realizacji przedstawionych zadań o treści wychowawczej (zabaw, ćwiczeń, słuchania bajek) powinno być osiągnięcie przez dzieci większej samodzielności i gotowości do wykonywania zadań z chwilą rozpoczęcia nauki w szkole. Dzieci młodsze chętnie uczestniczą w takich zajęciach. Z większą, niż zazwyczaj uwagą słuchają czytanych przez starszych kolegów i koleżanki bajek, z ogromnym entuzjazmem wykonują prace plastyczne. Czekają z niecierpliwością na każde spotkanie z Bratkiem.
Konkurs literacki „Pod gwiazdą wieszcza Adma”
Konkurs literacki „Pod gwiazdą wieszcza Adma”
Uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w konkursie literackim dotyczącym życia i twórczości wielkiego polskiego wieszcza doby romantyzmu – Adama Mickiewicza.
Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o życiu i twórczości Adama Mickiewicza, rozwijanie zainteresowań literackich i zamiłowania uczniów do poezji, zachęcanie do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej, kształcenie umiejętności samodzielnego zdobywania informacji z różnych źródeł.
Konkurs składał się z trzech etapów: w I etapie uczniowie udzielali pisemnej odpowiedzi na pytanie wyznaczone na każdy dzień tygodnia, z wykorzystaniem źródeł informacji znajdujących się w bibliotece oraz innych dostępnych źródeł.
W II etapie uczniowie otrzymali zestaw pytań dotyczący twórczości poety, a następnie szukali odpowiedzi samodzielnie we wszystkich dostępnych źródłach; rozwiązania składali na piśmie u organizatora konkursu. Na ten etap mieli tydzień czasu.
III etap to pisemny test z wiedzy o życiu i twórczości Adama Mickiewicza. Pytania zostały przygotowane ma platformie e-larningowej Moodle. Za wszystkie etapy można było uzyskać 96 pkt.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Julita Olczyk kl. VIII (95 pkt.)
II miejsce – Adam Maciołek kl. VIII (93 pkt.)
II miejsce – Krystian Dziubecki kl. VII (93 pkt.)
III miejsce – Maria Hojwa kl. VIII (91 pkt.)
Konkurs przygotowała i przeprowadziła Marzena Kukuła.
WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO
,,Mistrz matematyki''
Szkolny etap konkursu matematycznego ,,Mistrz matematyki'' odbył się 13.03.2019r. Do konkursu przystąpili chętni uczniowie klas VII i VIII. Konkurs polegał na prawidłowym rozwiązaniu 25 zadań w czasie 60 minut.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce -Julita Olczyk klasa VIII
II miejsce - Dominik Zielonka klasa VIII
III miejsce- Oliwia Płoszyńska klasa VIII
Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, budzenie nawyku współzawodnictwa.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła: Dominika Chamerska
WYCIECZKA DLA KLAS I-III
Moduł Beata Czerwińska został zmodyfikowany - PROGRAM 3-DNIOWEJ WYCIECZKI DLA KLAS I-III W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE – ŚWIĘTOKRZYSKA POLANA. Termin: 27 – 29 maja 2019r.
Szkolny Konkurs Recytatorski „Co mi w duszy gra”
Jak co roku wiosną w naszej Szkole odbywa się Konkurs Recytatorski przygotowany przez p. Annę Ożarek. Nic tak pięknie nie mówi o uczuciach, pragnieniach i przyjaźni, jak poezja. W niej odnajdujemy szereg tych pozytywnych, a także negatywnych odczuć, które pozwalają człowiekowi zajrzeć w głąb własnej duszy. Spoglądanie „w siebie” poprzez poezję pozwala nam dostrzec własne słabości, ukryte gdzieś głęboko. W tych poszukiwaniach odnajdujemy też wiele zalet. Przecież każdy z Nas patrzy na siebie łaskawym okiem, dając sobie nadzieję , wiarę w lepsze jutro, w „lepszych Nas”. Co dostrzegą w wierszach uczestnicy tegorocznego konkursu? Jakie emocje, uczucia targają bohaterami poetyckich przygód? Wybór twórczości jest tak obszerny i ciekawy, iż na pewno każdy odnajdzie w prezentowanych utworach najwspanialsze wartości. Podczas konkursu usłyszeliśmy wiersze polskich poetów, między innymi: Doroty Gellner, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Wisławy Szymborskiej, Adama Mickiewicza, Adama Asnyka, Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa.
Serdecznie powitaliśmy naszego szczególnego gościa - panią Barbarę Gajewską. Pani Barbara Gajewska to absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Mieszka w Piotrkowie Trybunalskim. Od wielu lat pisze wiersze liryczne, a także prozę poetycką. Swoje utwory publikowała w różnych czasopismach. Jest laureatką kilku ogólnopolskich konkursów literackich. W styczniu odbyła się promocja tomiku Barbary Gajewskiej zatytułowanego „Taka jedna”.
Uczniowie mogli prezentować swoje ulubione wiersze, a przede wszystkim uczyli się rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań literackich oraz doskonalenie zdolności recytatorskich.
Do konkursu i prezentacji wierszy przystąpiło 4 dzieci z oddziału przedszkolnego, 11 uczniów z klas I-III, 9 uczniów z klas IV- VI i 5 uczniów z klas VII- VIII. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem recytowali wiersze znanych poetów.
Recytujących oceniało jury w składzie : p. dyrektor- J. Baran, p. Barbara Gajewska, p. M. Kukuła, p. E. Zarzycka. Jury wyłoniło zwycięzców według następujących kryteriów:
Ø i jego pamięciowego opanowania (dobór tekstu do możliwości wykonawczych uczestnika oraz wieku); doboru repertuaru
Ø (akcentowanie wyrazów i zdań, intonacja, modulacja); interpretacji utworu
Ø ogólnego wyrazu artystycznego (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój);
Ø kultury słowa (dykcja oraz emisja głosu);
Wyniki przedstawiają się następująco:
Oddział przedszkolny:
I miejsce – Skwarkowska Weronika
II miejsce- Rycerz Julia
III miejsce- Misztela Zofia, Węglarska Magdalena
Klasy I- III
I miejsce- Skórniewska Wiktoria (II)
II miejsce- Pielużek Malwina (I), Dryzek Aleksandra (I)
III miejsce- Gajewska Aleksandra (I)
Wyróżnienia- Krasoń Adrianna (I), Dróżdż Michalina (III)
Klasy IV-VI
I miejsce- Ossowski Wiktor ( V)
II miejsce- Krawczyk Zuzanna (IV)
III miejsce- Sopata Maja (V)
Klasy VII- VIII
I miejsce- Kuwerska Wiktoria ( VIII)
II miejsce- Ossowska Maria ( VIII)
Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe i dyplomy.
Święta Wielkanocne!
ZMIENIONE ROZKŁADY AUTOKARÓW
ZMIENIONE ROZKŁADY 15-17 kwietnia 2019r. TrasaNr2egzSP_z_12-04-2019.pdf TrasaNr4egzSP_z_12-04-2019.pdf
Egzamin kl VIII
Autokary- EGZAMIN KL 8
ZMIENIONE ROZKŁADY 15-17 kwietnia 2019r. TrasaNr2egzSP_z_12-04-2019.pdf TrasaNr4egzSP_z_12-04-2019.pdf
W piątek 12 kwietnia 2019r. będą się odbywać zajęcia warsztatowe przygotowujące uczniów KLASY VIII do egzaminu (analogicznie do czwartku). Proszę uczniów KLASY VIII o przybycie do szkoły na godz. 8.00. Zajęcia będą trwały do godz. 12.25 zgodnie ze zmienionym na czas egzaminów gimnazjalnych planem dowozów.
DYREKTOR SZKOŁY
Informacja dla rodziców KLASY VIII.
Informuję Państwa, że w czwartek 11 kwietnia 2019r. będą się odbywać zajęcia warsztatowe przygotowujące uczniów KLASY VIII do egzaminu w zakresie języka polskiego. Proszę uczniów KLASY VIII o przybycie do szkoły na godz. 8.00. Zajęcia będą trwały do godz. 13.00 zgodnie ze zmienionym na czas egzaminów gimnazjalnych planem dowozów. O wszelkich zmianach związanych z akcją protestacyjną będziecie Państwo na bieżąco informowani.
Dziękuję za wyrozumiałość i wsparcie.
DYREKTOR SZKOŁY
Plan lekcji
Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany - Plan dowozów autokarów szkolnych w dniach egzaminów gimnazjalnych 10-12 kwietnia 2019r.
Rodzice
Moduł Rodzice został zmodyfikowany - DYŻUR PSYCHOLOGA - kwiecień, maj 2019/2020
CO MI W DUSZY GRA?-KONKURS RECYTATORSKI
Konkurs Recytatorski „Co mi w duszy gra?” (Regulamin w Zakładce KONKURSY) adresowany jest do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Szydłowie.
Konkurs Recytatorski obejmuje cztery kategorie wiekowe:
I kategoria- oddział przedszkolny
II kategoria- klasy I-III
III kategoria- klasy IV-VI
IV kategoria- klasy VII-VIIISerdecznie zapraszamy!
Rekolekcje wielkopostne 2019
Rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Szydłowie odbywają się w czwartek i piątek (4/5 kwietnia): o godz. 9:00 dla kl. 7 i 8, o 11:00 dla klas 0-6. Uczniowie klasy 8 po rekolekcjach o godzinie 10:10 zostają w szkole na dodatkowe zajęcia przygotowujące do egzaminu 8-klasisty – badanie wyników i wracają do domu razem z klasami młodszymi (po godzinie 12:00). Dla uczniów rodziców, którzy nie mogą zapewnić opieki w domu szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze na świetlicy w godzinach 8-13. Ucznioiwe dojeżdżający oraz miejscowi idą do Kościoła pw MBNP pod opieką nauczycieli.
Poniżej rozkład autokarów w trakcie rekolekcji: Dowozy_rekolekcje_2019.pdf
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie