Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów z terenu Gminy Grabica na Turniej szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Grabica.
Szkoła do hymnu - podziękowania.
Zbiórka charytatywna.
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie po raz kolejny angażuje się w zbiórkę dla potrzebujących dzieci, tym razem dla Igi Kaczmarek z Opatowa, która choruje na SMA. Ratunkiem jest terapia genowa za 9,5 mln zł. Pomóc może każdy z nas. Zbiórka w naszej szkole potrwa do 20 grudnia 2021r.
Więcej o akcji na https://www.siepomaga.pl/igunia
Akcja "BohaterON - Włącz historię"
W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie przyłączyli się się do akcji "BohaterON - Włącz historię". Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
Więcej informacji na stronie internetowej: https://bohateron.pl/o-nas/o-akcji/W ramach programu "BohaterON" w klasach 4-8 realizowane były przez nauczycieli historii, muzyki i plastyki lekcje z wykorzystaniem materiałów dostępnych na stronie o powstaniu i własnych pomysłów nauczycieli. Uczniowie klas 4-8 przygotowywali kartki z życzeniami dla Powstańca. W szkole została przygotowana uroczysta Akademia z okazji 11 listopada. Śpiewany był hymn Polski i pieśni patriotyczne.
Ponadto, do końca listopada, uczniowie mogą jeszcze wesprzeć inicjatywę wysyłania specjalnych kart z życzeniami i wyrazami naszego uznania do żyjących jeszcze uczestników Powstania. Karty w cenie 10, 20 lub 50 złotych kupuje się i wypełnia poprzez stronę internetową:
https://bohateron.pl/wyslij-kartke/wyslij-kartke-online/
a wpłacone pieniądze pozwolą na wydrukowanie i doręczenie ich w tradycyjnej formie do rąk odbiorców, wraz z symbolicznym wsparciem finansowym.
Fotografie własnoręcznie przgotowanych przez uczniów kartek z życzeniami dla Powstańców obejrzeć można w galerii zdięć na stronie szkoły. Poniżej - nagranie wspólnie odśpiewanego w szkole Mazurka Dąbrowskiego.
Poznajemy różne zawody…
W dniu 18 listopada 2021r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie z klas II i VI udali się ze swoimi wychowawcami na wycieczkę do Piotrkowa Trybunalskiego. Najpierw odbyli wizytę w Pizzerii „Sjesta” , gdzie wzięli udział z warsztatach kulinarnych. Każdy z uczestników wycieczki miał możliwość samodzielnego przygotowania dla siebie pizzy z wybranymi dodatkami. W miłym towarzystwie wszyscy mogli nacieszyć się jej smakiem. Potem uczniowie udali się do zakładu „Szkło-Dekor”, produkującego bombki. Tam zwiedzali zakład i poznali etapy powstawania szklanych bombek, malowanych ręcznie. Ostatnim punktem wizyty w fabryce było samodzielne zdobienie przez każde dziecko czterech bombek, które to później, po zapakowaniu w pudełka, uczestnicy wycieczki zabierali ze sobą do domu. W zakładzie można było również zakupić bombki. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej formy zajęć lekcyjnych, w których rekreacyjnie można było uczestniczyć w lekcji poznawania pracy ludzi w różnych zawodach.
Organizatorką wyjazdu była p. Beata Czerwińska.
Zawody gminne w Piłce Ręcznej
8 listopada 2021 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Szydłowie rozegrane zostały zawody gminne w Piłce Ręcznej. Szkołę Podstawową w Szydłowie reprezentowały trzy drużyny:
- dziewcząt z kl. VII-VIII,
- chłopców z kl. VII-VIII,
- chłopców z kl. VI z udziałem kolegi z klasy VII, który jest młodszy rocznikiem.Najlepiej spisała się drużyna chłopców młodszych w składzie: Eryk Sokołowski – zdobywca prawie wszystkich bramek, Marek Maciołek, Aleksander Ciążyński, Igor Wocheń, Maciej Pustelnik, Igor Ulcyfer, Mateusz Dziubecki i niezawodny w roli bramkarza Filip Żabicki. Chłopcy w ogólnej klasyfikacji zdobyli I miejsce i prawo reprezentowania naszej gminy na zawodach powiatowych.
Uczniowie pokazali wysoki poziom umiejętności, walczyli mocno do ostatniego gwizdka.
"Bezpieczny powiat - wiem co zrobić"
W ramach akcji profilaktycznej pod hasłem "Bezpieczny powiat - wiem co zrobić", skierowanej do dzieci w wieku 4-9 lat, pierwszoklasistów naszej szkoły odwiedzili niecodzienni goście: pan strażak z Zawodowej Straży Pożarnej, pan policjant, pan ratownik medyczny oraz pan leśniczy. Celem spotkania było ugruntowanie wśród dzieci wiedzy z zakresu bezpiecznego zachowania się w każdej sytuacji. Była też lekcja udzielania pierwszej pomocy i zawiadamiania służb ratowniczych. Wszyscy mali słuchacze otrzymali w prezencie kamizelki i opaski odblaskowe oraz książeczki promujące bezpieczne zachowanie. Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym - Regulamin powiatowego konkursu plastycznego „Wiem, co zrobić!” dostępny na stronie Powiatu Prace konkursowe należy złożyć do dnia 26 listopada 2021
Organizatorem akcji jest Powiat Piotrkowski.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Podziękowania!
Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w pomoc dla małej Zosi, w szczególności niezawodnym Paniom z Rady Rodziców oraz uczniom, pracownikom i wszystkim ludziom dobrej woli. Udało się zebrać ponad 100 % kwoty na leczenie. https://www.siepomaga.pl/zosia-sma
Szkolny Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty!
W październiku odbyła się 6. edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego, który składał się z dwu części. Pierwsza część to konkurs plastyczny. Uczniowie przygotowywali plakaty ilustrujące wylosowaną zasadę ortograficzną. Jury wyłoniło najlepsze plakaty i przyznało miejsca. Wyniki w tej części przedstawiają się następująco:
I miejsce – Zuzanna Krawczyk, Amelia Kałkowska kl. VII.
I miejsce – Martyna Skałbana, Julia Skórka kl. V.
II miejsce – Natalia Krasoń, Maja Sopata, Jakub Dróżdż, Norbert Pietras, Natasza Nawrocka kl. VIII.
III miejsce – Amelia Łaska, Julia Kamińska, Wiktoria Sokół kl. IV.
III miejsce – Malwina Pielużek, Aleksandra Dryzek kl. IV.
Wyróżnienie – Wiktoria Żuchowska, Zofia Trawińska, Aleksandra Kosacka kl. VIII
Kolejnym etapem konkursu było napisanie przez uczniów dyktanda. Konkurs w tej części został podzielony na dwie kategorie: klasy IV – VI i VII – VIII. Ci, którzy otrzymali oceny bardzo dobre z dyktanda, zakwalifikowali się do drugiego etapu – testu ortograficznego. Wyniki w tej części przedstawiają się następująco:
w kategorii klas IV – VI:
I miejsce i tytuł MISTRZA ORTOGRAFII otrzymał Marcel Kulbat kl. V,
w kategorii klas VII – VIII:
I miejsce i tytuł MISTRZA ORTOGRAFII otrzymała Maja Sopata kl. VIII.
Zwycięzcom gratulujemy!
Nagrody książkowe i drobne upominki w konkursie ufundowała Rada Rodziców. Głównym celem konkursu jest podniesienie kompetencji ortograficznych uczniów, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii, doskonalenie umiejętności stosowania zasad ortograficznych.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła Marzena Kukuła.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Trzydniowa wycieczka do Kotliny Kłodzkiej
W dniach 11 – 13 października uczniowie klas IV - VIII naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Wrocław, mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska Hali Stulecia, spacerować pod pergolą oraz podziwialiśmy Ogrody Japońskie. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Ostrowa Tumskiego oraz Starego Miasta.
Kolejny dzień wycieczki spędziliśmy w górach. Młodzież wraz z przewodnikiem i opiekunami udała się na wędrówkę szlakiem na Szczeliniec Wielki - najwyższy szczyt Gór Stołowych. Trasa obfitowała we wspaniałe i pasjonujące widoki - szczególnie, gdy wiodła przez owiany tajemnicą Skalny Labirynt. Ostatnim punktem programu w drugim dniu wycieczki było zwiedzanie Ruchomej Szopki oraz Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Wambierzycach. Ostatniego dnia naszego pobytu na Dolnym Śląsku zamieniliśmy się w poszukiwaczy złota w kopalni oraz poznawaliśmy tajemnice średniowiecznej osady w Złotym Stoku.
Powszechnie wiadomo, że podróże kształcą, a wrażenia zostaną w nas na długo.
Wycieczki, zmiana planu, dni wolne.
W dniach 11 – 13.X. 2021r. część uczniów naszej szkoły wyjeżdża na wycieczki:
11 – 13.10.2021r. - uczniowie klas IV-VIII – Kotlina Kłodzka
12.10.2021r. - uczniowie klas I – III – Toruń
Proszę wyposażyć uczniów w odpowiednie obuwie i strój.Plan lekcji dla pozostałych uczniów został zmieniony i proszę o szczegółowe zapoznanie się z nim w dzienniku elektronicznym. Godziny świetlic i rozkład jazdy autobusów pozostają bez zmian.
Dni 14 i 15.10.2021r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Przypominam, że w te dni nasza szkoła zawsze organizuje zajęcia opiekuńcze w godz. 8.00 – 13.00. Jeżeli ktoś z Państwa potrzebuje opieki nad uczniami przez dłuższy czas, np. w godz. 8.00 – 15.00 istnieje możliwość jej organizacji pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia tego faktu do dyrektora/wychowawcy.
Dyrektor Szkoły.
Jak świętowaliśmy Dzień Chłopaka?
W poniedziałek, 4 października 2021 r. uczniowie klas I - VI oraz Oddziału Przedszkolnego wraz ze swoimi wychowawcami pojechali na wycieczkę do kina Helios w Piotrkowie Trybunalskim obejrzeć film pt. „Rodzinka rządzi”. Po seansie młodsze klasy udały się na posiłek do restauracji MacDonald’s, a starsi uczniowie do KFC. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zadowoleni z takiej formy świętowania Dnia Chłopaka. To był długo wyczekiwany wspólny wyjazd tych klas, gdyż w ubiegłym roku szkolnym z powodu pandemii wycieczek nie można było organizować.
Organizatorką wyjazdu była p. Beata Czerwińska.
Klasa II, poza wyjazdem do Piotrkowa Tryb., w dniu 30 września, czyli w Dniu Chłopaka, świętowała ten dzień w swojej klasie. Dziewczynki wspólnie z wychowawczynią panią Beatą Czerwińską przygotowały słodki, ale zarazem zdrowy poczęstunek. Były to pieczone na miejscu gofry z pełnoziarnistej mąki bez cukru, z takimi dodatkami jak: owoce (maliny, borówki, brzoskwinie), domowy dżem z malin, bita śmietana, jogurt naturalny, polewa owocowa, posypka z ciemnej czekolady. Wszystkim dzieciom smakowały gofry z wybranymi przez siebie dodatkami. Już nie mogą się doczekać Dnia Kobiet, kiedy to chłopcy będą przygotowywać słodki, a zarazem zdrowy deser dla koleżanek z klasy i dla siebie.
Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”
Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia” został przeprowadzony 01.10.2021 r. w związku z XI Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV – VIII.
W konkursie uczniowie wykazywali się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia i dzielenia, ale także koncentracją i refleksem. Należało bowiem zapisać prawidłowo wyniki czterdziestu przykładów mnożenia i dzielenia, w czasie 5 minut. Maksymalna liczba punktów jaką mógł uzyskać uczeń to 40.Wyniki konkursu:
Klasy 4 - 6
I miejsce - Martyna Skałbana - 32 punkty kl. V
II miejsce - Marcel Kulbat, Julia Skórka - 28 punktów kl. V
II miejsce - Darek Owczarek - 28 punktów kl.VI
III miejsce - Jacek Owczarek - 25 punktów kl. VKlasy 7 - 8
I miejsce - Zofia Trawińska - 36 punktów kl. VIII
II miejsce - Eryk Sokołowski - 32 punkty kl. VII
III miejsce - Maja Sopata - 29 punktów kl. VIIIKonkurs opracowały i przeprowadziły Dominika Chamerska i Mariola Zelcer-Michalska
You Can Dance – Nowa Generacja
W imieniu organizatorów zapraszamy uczniów do udziału w konkursie TVP „You Can Dance – Nowa Generacja”. Przedsięwzięcie jest skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 8-13 lat, a jego cel to propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.
Zadanie konkursowe polega na nagraniu wspólnego występu grupy uczniów i przesłaniu go na adres badzmyrazem@tvp.pl. Wybrane filmiki będzie można obejrzeć na antenie TVP w niedzielnych wydaniach programu „Pytanie na śniadanie” oraz w mediach społecznościowych programu.
Termin nadsyłania zgłoszeń mija 8 listopada 2021 r.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Dodatkowo autorów najciekawszego filmiku odwiedzą w szkole Ida Nowakowska, Roksana Węgiel i Agustin Egurrola. Wizytę w szkole oraz filmik będzie można obejrzeć w finałowym odcinku programu „You Can Dance – Nowa Generacja”.
Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie programu https://youcandance.tvp.pl/ oraz w mediach społecznościowych. Zachęcamy do zamieszczenia plakatu informującego o konkursie w widocznym miejscu w Państwa szkole.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
24 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Ubiegającymi się o funkcję przewodniczącej szkoły były uczennice: Martyna Skałbana (kl. V), Marysia Kaźmierczak (kl. VII) i Zosia Trawińska (kl. VIII). Głosowanie poprzedził tydzień wyborczy, w trakcie którego kandydatki przygotowały plakaty wyborcze. W dniu wyborów, czyli 24 września na apelu uczennice zaprezentowały swoje programy wyborcze. Koledzy zadawali pytania, dotyczące działań, jakie dziewczęta zamierzają podjąć w czasie sprawowania funkcji przewodniczącej.
W wyborach udział wzięli uczniowie klas IV - VIII. Głosowanie miało charakter tajny, bezpośredni, równy. Po głosowaniu komisja wyborcza zliczyła głosy. Wyniki przedstawiają się następująco:
Zosia Trawińska - przewodnicząca,
Martyna Skałbana - zastępca,
Marysia Kaźmierczak - skarbnik/sekretarz.Gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy na rzecz uczniów i szkoły!
Rodzice
Moduł Rodzice został zmodyfikowany - terminarz pracy psychologa.
Gminne obchody Dnia Dziecka 2021
Z powodu pandemii tegoroczne gminne obchody Dnia Dziecka przełożone zostały na okres powakacyjny. Tradycyjny festyn dla naszych uczniów szkół podstawowych odbył się 10 września 2021r. na terenie Szkoły Podstawowej w Woli Kamockiej. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Grabica NASZA ZIEMIA PIOTRKOWSKA - GRABICA.
Po powitaniu uczestników imprezy przez Wójta Gminy pana Krzysztofa Kulińskiego oraz gospodarza obiektu Panią dyrektor Małgorzatę Michalik, zainaugurowano wspólną zabawę poprowadzoną przez zaproszonego animatora oraz DJ-a. Dla dzieci przygotowano poczęstunek przy stołach ustawionych na świeżym powietrzu, bufet z napojami i ciastkami a także kram z watą cukrową.
Mali bohaterowie imprezy mogli korzystać ze szkolnego placu zabaw oraz z wynajętych dmuchanych zamków i zjeżdżalni. Pogoda dopisała, dzięki temu doskonale udały się konkurencje sportowe na szkolnym boisku. Było przeciąganie liny pomiędzy zespołami równolatków z poszczególnych szkół, najmłodsi mogli porównać swoją celność wrzucając ziemniaki do plastikowych koszy, urządzono sztafetowy bieg w workach a także indywidualny konkurs kręcenia obręczą hula hop. Dla starszych uczniów przygotowano międzyszkolny turniej minikoszykówki w sali gimnastycznej, turniej szachowy oraz konkurs wiedzy o gminie Grabica, rozegrany pomiędzy reprezentacjami szkół.
Na ustawionej scenie wystąpili nasi mali artyści. Jako pierwszy zaprezentował się zespół „Witoski” ze Szkoły Podstawowej w Szydłowie. Następnie zaśpiewały i zatańczyły młodsze a po nich starsze dzieci z Grupy Folklorystycznej "Choberki", działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Grabicy.
Festyn zakończyło uroczyste przekazanie nagród zwycięzcom poszczególnych konkursów i najlepszym sportowcom. Nagrody ufundował i wręczył Wójt Gminy Grabica - pan Krzysztof Kuliński.Fotorelację z przebiegu festynu można zobaczyć tutaj (kliknij).
Szczepienia.
Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji przygotowało zestaw materiałów informacyjnych dotyczących szczepień uczniów od 12. roku życia. W pakiecie znalazły się filmy oraz dodatkowe materiały edukacyjne. Film edukacy dla starszych uczniów szkół podstawowych dostępny jest na stronie Ministerstwa. Materiały przygotowane przez specjalistów (profesorów wirusologii i epidemiologii) – aktualne informacje na temat roli szczepień w zapobieganiu epidemii; materiały odnoszą się do najczęściej pojawiających się pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniami przeciwko COVID-19 dostępne na stronie Szkoły: szczepienia profilaktyka choroba zakaznych materialy edukacyjne.pdf Deklaracja na szczepienie: Deklaracja_na_szczepienia.docx
Całodobowa bezpłatna infolinia
Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Więcej informacji na stronie MEiN: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/800-800-605---ruszyla-calodobowa-bezplatna-infolinia-dla-dzieci-mlodziezy-rodzicow-i-pedagogow-pomagamy
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie