• Regulamin boiska

• REGULAMIN
          KORZYSTANIA z KOMPLEKSU SPORTOWEGO w SZYDŁOWIE

1. Właścicielem obiektu jest Gmina Grabica, a administratorem jest Dyrektor Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Szydłowie, tel. 44 617 10 26
          2. Kompleks sportowy jest miejscem przeznaczonym do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego, pozalekcyjnych zajęć sportowych uczniów szkoły oraz zajęć rekreacyjno-sportowych dla osób z poza szkoły.
          3. Kompleks jest czynny w godzinach od 730 do 2000. W dni nauki szkolnej w godzinach od 730 do 1500 pierwszeństwo z korzystania z boisk mają uczniowie szkoły. W pozostałym czasie pierwszeństwo z korzystania z boisk przed indywidualnymi użytkownikami mają grupy zorganizowane, którym obiekty zostały użyczone lub wynajęte przez administratora.
          4. Zajęcia wychowania fizycznego oraz pozalekcyjne zajęcia sportowe uczniów szkoły odbywają się w obecności nauczyciela.
          5. Zajęcia rekreacyjne i sportowe dla grup zorganizowanych odbywają się pod nadzorem instruktora / trenera lub osoby odpowiadającej za najem boiska.
          6. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe w trakcie korzystania
            z obiektu poza zajęciami szkolnymi.
          7. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom i korzystania z boisk zgodnie z ich przeznaczeniem zabrania się:

a) używania butów piłkarskich na wysokich i metalowych korkach oraz kolców;

b) wprowadzania rowerów i wszelkich innych pojazdów;

c) niszczenia urządzeń sportowych, płyty boiska i używania ich niezgodnie
                         z  przeznaczeniem;

d) wspinania na ogrodzenia i urządzenia sportowe;

e) wstępu osób w stanie nietrzeźwości lub po spożyciu alkoholu, palenia tytoniu
                         i spożywania alkoholu lub innych używek;

f) zaśmiecania obiektu, wnoszenia opakowań szklanych i metalowych;

g) przeszkadzania w zajęciach lub grze, zakłócania porządku i używania słów wulgarnych;

h) przebywania na terenie dzieciom poniżej 7 roku życia bez opieki osoby pełnoletniej;

i) wprowadzania zwierząt,

j) używania otwartego ognia, palenia ognisk, rozpalania grillów;
                     k) umieszczania na urządzeniach sportowych, budynkach i budowlach grafiki, symboli,
                         inicjałów, napisów oraz innych znaków;
                      l) gry w piłkę poza boiskiem na terenach przyległych, odbijania piłki od ścian budynków,
                         budowli i innych obiektów znajdujących się w pobliżu kompleksu;

ł) przebywania i korzystania z obiektów poza godzinami otwarcia.

1. Rozstrzygnięcia dotyczące zgodnego z postanowieniami pkt. 7 korzystania z boiska podejmuje instruktor sportu lub osoba funkcyjna szkoły, która w zależności od sytuacji może:
            - nakazać zmianę obuwia sportowego;
            - zwrócić uwagę na niewłaściwe, niegodne z regulaminem zachowanie,
            - nakazać opuszczenie terenu boisk.
          2. Wszelkie zauważone uszkodzenia boisk i urządzeń należy zgłaszać osobie prowadzącej zajęcia, administratorowi lub innej osobie funkcyjnej ze strony szkoły.
          3. Stan techniczny obiektu sportowego i jego urządzeń kontrolują na bieżąco osoby prowadzące zajęcia oraz wyznaczeni pracownicy szkoły.
          4. Za wszelkie uszkodzenia odpowiada materialnie osoba, która wyrządziła szkodę lub jej prawni opiekunowie.
          5. Osoby przebywające na terenie obiektu sportowego zobowiązane są do zachowania porządku, czystości i przestrzegania powyższego regulaminu.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szydłowie