• Regulamin sali gimnastycznej

REGULAMIN SALI GIMNASTYCZNEJ

W SZKOLE PODSTAWOWEJ

IM. WINCENTEGO WITOSA W SZYDŁOWIE

1. Sala gimnastyczna jest miejscem przeznaczonym do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego, zajęć szkolnego koła sportowego, rozgrywek sportowych i innych zajęć sportowych.

2. Na sali gimnastycznej mogą odbywać się imprezy okolicznościowe.

3. Wszystkie zajęcia na sali odbywają się w sposób zorganizowany i są zaplanowane w szkolnym rozkładzie zajęć.

4. Przebywanie na sali i korzystanie z urządzeń sportowych dozwolone jest tylko w obecności i za zgodą nauczyciela prowadzącego zajęcia oraz w obecności nauczyciela przygotowującego różnego rodzaju uroczystości szkolne ustalonych w harmonogramie uroczystości i imprez szkolnych na dany rok szkolny.

5. Za bezpieczeństwo ćwiczących podczas zajęć odpowiada prowadzący zajęcia. Przed przystąpieniem do prowadzenia zajęć nauczyciel prowadzący sprawdza stan wszystkich urządzeń sportowych za co ponosi pełną odpowiedzialność.

6. Wszystkich ćwiczących obowiązuje odpowiedni do ćwiczeń ubiór sportowy - koszulka, spodenki lub dres oraz sportowe obuwie na nieślizgającej się, czystej i białej podeszwie. Nauczyciele, sędziowie i personel techniczny zawodów wchodzą na salę w obuwiu gimnastycznym.

7. Dostarczone przez uczniów opinie, zwolnienia o ograniczonych możliwościach uczestniczenia uczniów w zajęciach wychowania fizycznego nauczyciel niezwłocznie dostarcza do sekretariatu szkoły, na podstawie których w myśl § 8 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz. U. Nr 83 z dnia 11 maja 2007r. z późn. zm.) dyrektor szkoły zwalnia ucznia z zajęć wychowania fizycznego na czas określony w tej opinii.

8. Zabrania się wchodzenia na salę w czasie przerw oraz poza obowiązującymi zajęciami wychowania fizycznego. W czasie zajęć uczniowie zobowiązani są do stosowania się do poleceń nauczyciela oraz przestrzegania niniejszego regulaminu.

9. Ćwiczący przebierają się w szatni, pozostawiając obuwie i ubranie w należytym porządku. W trakcie trwania zajęć szatnia pozostaje zamknięta, a osoby, które nie uczestniczą w ćwiczeniach nie mogą w niej przebywać i pozostają pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia.

10. Dyrektor szkoły oraz nauczyciele wychowania fizycznego nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy wartościowe pozostawione w szatni.

11. Przed przystąpieniem do ćwiczeń należy zdjąć okulary, kolczyki, łańcuszki, pierścionki zegarki i inne ozdoby zawieszone na szyi i przegubach dłoni.

12. Uczniowie nie mogą opuszczać sali bez wiedzy nauczyciela.

13. O każdym wypadku, kontuzji, skaleczeniu czy nagłym pogorszeniu się samopoczucia należy natychmiast powiadomić nauczyciela prowadzącego zajęcia. Każdy wypadek podczas zajęć prowadzonych z młodzieżą w zakresie wychowania fizycznego, szkolnego koła sportowego i innych zajęć rekreacyjno – sportowych nauczyciel prowadzący te zajęcia ma bezwzględny obowiązek zgłosić dyrektorowi szkoły.

14. Sprzęt do ćwiczeń należy rozstawiać tylko w obecności nauczyciela. Zabrania się rozstawiania sprzętu bez odpowiedniego zabezpieczenia przed porysowaniem parkietu – sprzęt sportowy należy przenosić we właściwe miejsca bez konieczności przesuwania.

15. Wszelkie zauważone usterki i uszkodzenia należy niezwłocznie zgłaszać prowadzącemu zajęcia.

16. Wszystkie urządzenia sali oraz sprzęt do ćwiczeń mogą być wykorzystywane tylko zgodnie z ich przeznaczeniem.

17. Za szkody materialne wyrządzone na sali gimnastycznej przez ucznia odpowiedzialność finansową ponoszą jego rodzice/opiekunowie prawni.

18. Za stan pomieszczeń budynku sali gimnastycznej, sprzętu gimnastycznego i urządzeń znajdujących się na sali gimnastycznej odpowiadają osoby korzystające z sali w danym czasie.

19. Zabrania się wnoszenia na teren obiektu niebezpiecznych przedmiotów, opakowań szklanych, jedzenia i picia.

20. W przypadku zaplanowania na sali gimnastycznej uroczystości szkolnej, zabawy, dyskoteki, organizatorzy bądź opiekunowie klas biorących udział w niej zobowiązani są do wyniesienia z sali wszystkich ruchomych sprzętów sportowych.

21. Przyrządy gimnastyczne i inny sprzęt pomocniczy należy zostawiać po zakończonych zajęciach w wyznaczonych miejscach.

22. Stowarzyszenia i organizacje pozaszkolne mogą korzystać z sali gimnastycznej po uprzednim zawarciu pisemnej umowy z dyrektorem szkoły.

23. W przypadku naruszenia lub lekceważenia regulaminu sali gimnastycznej uczniowie mogą być ukarani zgodnie ze Statutem Szkoły.

Regulamin obowiązuje od dnia 03 września 2012r.

Dyrektor Szkoły mgr Jarosław Baran