• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

•    19 września uczniowie naszej szkoły dokonali wyboru swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedził tydzień wyborczy, w czasie którego kandydaci przedstawili swoje kandydatury w formie plakatów.  Dzięki  temu pozostali uczniowie mieli możliwość zapoznania się z programami wyborczymi. Odbyła się również debata, w trakcie której każdy mógł zaprezentować swój program i odpowiedzieć na pytania. W tym roku szkolnym otrzymaliśmy zgłoszenia sześciu kandydatów. Samorząd ma prawo wpływania na funkcjonowanie szkoły, jej organizację, redagowania własnej gazetki, organizowania działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami organizacyjnymi. Wszystkie te działania samorząd może podjąć w porozumieniu z dyrektorem szkoły.

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023:

Przewodniczący: Eryk Sokołowski kl. 8

Z-ca przewodniczącego: Julia Skórka kl.6

Skarbnik: Julia Rycerz kl. 4

Sekretarz: Adrianna Krasoń kl.5 i Martyna Skałbana kl.6

• Sprzątanie Świata 2022

• „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

W tym roku akcja odbywała się pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze". Uczniowie naszej szkoły również przystąpili do akcji i czynnie brali udział w sprzątaniu. Poszczególne klasy udały się wzdłuż drogi w kierunku Szydłowa-Kolonii, młodsi uczniowie sprzatali teren wokół szkoły.

• Zebranie z rodzicami

• Informujemy, że zebranie z rodzicami odbędzie się 14 września 2022 r. (środa) o godzinie 16.30.

Porządek zebrania:

-16.30 - zebranie ogólne w hali sportowej,

- 16.40 - zebrania w klasach z wychowawcami, wybory rad klasowych,

-17.10 - zebranie trójek klasowych, wybory prezydium Rady Rodziców, zatwierdzenie programu profilaktyczno-wychowawczego i kalendarza roku.