• III Turniej Szachowy o Puchar Proboszcza Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. o. Pio w Szydłowie

• Już po raz trzeci odbył się Turniej Szachowy o Puchar Proboszcza Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Św. o. Pio w Szydłowie – Kolonii. Inicjatorem turnieju jest Proboszcz Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy – ks. Maciej Paramuszczak, a gospodarzem rozgrywek pan Jarosław Baran – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie. Nad  przebiegiem turnieju czuwał sędzia, pan Piotr Kaukel. Z każdym rokiem turniej gromadzi coraz więcej uczestników, w tej edycji turnieju udział wzięło 68 graczy. Zawodnicy sklasyfikowani zostali w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki i dzieci z klas 1-3, uczniowie klas 4-8 oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych.​​​​​​ Najmłodszym uczestnikiem turnieju był Aleksander Borodzicz:)

M.K.

Wyniki tegorocznego turnieju:

Oddział przedszkolny – klasa III:

I miejsce – Nikola Nadajczyk  SP Brzoza

II miejsce – Julia Nieśmiałek SP Brzoza

III miejsce – Lena Miśkiewicz SP Szydłów

I miejsce – Kornel Pawlikowski  SP Brzoza

II miejsce – Jakub szewczyk   SP Szydłów

III miejsce – Julian Książek  SP Szydłów

Klasy IV – VIII

I miejsce – Julita Jagodzińska SP Wola Kamocka

II miejsce – Amelia Czajka SP Szydłów

III miejsce – Wiktoria Zeler SP Wola Kamocka

I miejsce – Wojciech Mirowski SP Wola Kamocka

II miejsce – Antoni Piotrowski SP Szydłów

III miejsce – Karol Głowacki   SP Wola Kamocka

Szkoła średnia:

I miejsce – Amelia Kałkowska

II miejsce – Helena Magdziarek

I miejsce – Maciej Błaszczyk

II miejsce – Adrian Olejnik

III miejsce – Wiktor Ossowski

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz karty podarunkowe ufundowane przez ks. Proboszcza.

• "Hazard? Nie daj się wciągnąć!" – akcja edukacyjna KAS

• Dnia 19 lutego gośćmi Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie byli pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej w Łodzi, którzy w ramach lekcji "Hazard? Nie daj się wciągnąć !" przybliżyli klasom 7- 8 zagadnienia związane z nielegalnym hazardem. Uczniowie podczas zajęć zapoznali się z podstawowymi zagrożeniami związanymi z grami hazardowymi, niebezpieczeństwem uzależnienia oraz działań KAS w zwalczaniu nielegalnego hazardu.

• Zabawa karnawałowa

• Ostatni dzień karnawału dzieci i młodzież naszej szkoły zakończyli w tanecznych rytmach. Z tej okazji 13.02.2024 r. odbyła się zabawa karnawałowa z mnóstwem atrakcji. Młodsi uczniowie mieli do dyspozycji dmuchany plac zabaw "Smok" oraz zabawy z animatorem. Bardzo ważnym elementem zabawy był oczywiście strój karnawałowy - inwencja i pomysłowość najmłodszych uczniów nie miały granic i zaowocowały ciekawymi i oryginalnymi przebraniami. Młodzież z klas starszych mogła skorzystać z fotolustra,  zrobić oryginalne zdjęcie na czerwonym dywanie, wziąć udział w zabawie "manekin challenge" itp.

• Plan lekcji od 12.02.2024r.

• Na stronie naszej szkoły PODSTAWOWE INFORMACJE/PRAWO WEWNĄTRZSZKOLNE dostępny jest plan lekcji obowiązujący od 12 lutego 2024r. We wtorek 13 lutego dla uczniów klas 0-3 organizowany jest bal karnawałowy na Sali gimnastycznej w godzinach 10-13 z różnymi zabawami prowadzonymi z udziałem animatorów (w tym „Dmuchany plac zabaw SMOK” oferujący dzieciom skakanie, zjeżdżanie, zabawę w basenie z piłeczkami, mini koszykówkę czy rzucanie piłkami przez obręcz). Dla starszych odbędzie się dyskoteka w godzinach 16-19 (w tym Fotolustro - gadżety, czerwony dywan, dmuchana ścianka, drukowanie fotek). Proszę o zadbanie o właściwy strój karnawałowy, szczególnie dla najmłodszych uczniów (Dmuchany plac zabaw), starsi uczniowie muszą mieć zapewnioną przez rodziców bezpieczną drogę do i ze szkoły (obowiązkowo pisemna zgoda rodziców klas 4-8 na udział w dyskotece)