• Kiermasz smakołyków

• Nowa galeria Kiermasz smakołyków została dodana do albumu fotograficznego

Kiermasz Smakołyków to inicjatywa samorządu uczniowskiego. Poszczególne klasy (IV - VIII) organizują stoiska pełne przysmaków, które cieszą się ogromnym powodzeniem wśród całej społeczności szkolnej. Pierwszy Kiermasz odbył się przed świętami Bożego Narodzenia. Obecnie odbywa się drugi Kiermasz, którego tematyka jest dowolna dla każdej klasy. Uczniowie do tej pory przygotowali stoiska: Amerykańskie Przekąski, Wiosenne Przysmaki oraz Meksykańskie Tapas. Ogromne podziękowania należą się również zaangażowanym rodzicom uczniów. Dochód z Kiermaszu Smakołyków wspomoże potrzebującego ucznia naszej szkoły.

• Najmłodsi w kinie i Mediatece w Piotrkowie Trybunalskim

• Nowa galeria Najmłodsi w kinie i Mediatece w Piotrkowie Trybunalskim została dodana do albumu fotograficznego

23 marca 2023 roku, świętując nadejście wiosny, najmłodsi uczniowie z Oddziału Przedszkolnego i klasy III pojechali wraz ze swoimi wychowawcami na wycieczkę do Piotrkowa Trybunalskiego. W kinie Helios dzieci obejrzały film pt. „Szkoła magicznych zwierząt”, z którego dowiedziały się jak ważna dla człowieka jest przyjaźń i to, że ze zwierzętami można się również zaprzyjaźnić. Po tych wzruszających i pełnych emocji chwilach w kinie, uczniowie pojechali do Mediateki, gdzie podzieleni na grupy uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Strefach Odkrywania Wyobraźni i Aktywności: SOWA i „Majsternia”.

SOWA, gdzie bawiły się dzieci z Oddziału Przedszkolnego, to małe centrum nauki, intrygujące, pobudzające wyobraźnię i zachęcające do eksperymentowania. Warto podkreślić, że SOWA w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia jest pierwszą w Polsce, pilotażową wystawą, będącą częścią wspólnego przedsięwzięcia finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Z kolei uczniowie z klasy III ciekawie spędzili czas w „Majsterni”, czyli w przestrzeni wolnego i swobodnego konstruowania. W tym miejscu każde z dzieci mogło samo zbudować most, zrobić katapultę czy stworzyć niesamowitą maszynę, bez dokładnych instrukcji, bez ocen. Przy stołach warsztatowych można było samodzielnie podejmować wyzwania inżynieryjne, naukowe, logiczne, mając na przykład do dyspozycji przedmioty codziennego użytku.

• Sukcesy naszej uczennicy

• Ada Płoszyńska, uczennica klasy VI, zajęła II miejsce w III Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Adama Mickiewicza organizowanym przez SP w Brzozie. Konkurs odbył się 22.03.2023 r. w Gminnym Centrum Kultury w Grabicy. Ada brawurowo wyrecytowała wiersz pt."Sen". Gratulujemy!

• Ogólnopolski Projekt "Mistrzyni Szymborska"

• Senat Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że nasza wybitna noblistka Wisława Szymborska będzie patronką roku 2023. Stosowna uchwała została przyjęta 16 listopada 2022 r. podczas posiedzenia izby. W tym też roku przypada setna rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej. By uczcić pamięć naszej wybitnej noblistki, uczniowie naszej szkoły przystąpili do realizacji Ogólnopolskiego Projektu MISTRZYNI SZYMBORSKA. W ramach realizacji Projektu młodzież przygotowała pierwsze zadanie: w formie plakatów przedstawiła życie i twórczość poetki, a uczniowie z naszego szkolnego zespołu wokalnego "Witoskowa Serenada" pod kierownictwem p. Anny Kociołek przygotowali interpretację piosenki "Nic dwa razy". Koordynatorką projektu jest p. Marzena Kukuła. Wkrótce kolejne zadania:) Więcej na fb Projekt "MISTRZYNI SZYMBORSKA" | Grupy | Facebook

• Wyprawa do "Mandorii"

• Nowa galeria Wyprawa do "Mandorii" została dodana do albumu fotograficznego

Wyjazd klas starszych do Mandorii odbył się przy okazji Dnia Kobiet. Dziewczęta i chłopcy bawili się w tym wspaniałym miejscu. To tutaj renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, a XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki. Mandoria to rozrywka, przygoda i ekscytujące odkrycia. Uczniowie dali się porwać przygodzie korzystając z karuzeli, przejażdżek roller-coasterami, gigantycznych zjeżdżalni, szalup, strzelnicy i wielu innych atrakcji.  Tutaj również kosztowali mandoriańskiej kuchni.