• Podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego "Pyszne Święta - najpiękniejsza ozdoba świątecznego stołu"

• Uczniowie naszej szkoły przygotowali ozdoby, zgodnie z regulaminem konkursu dostępnym na stronie internetowej szkoły. Jury, w składzie: p. dyr Jarosław Baran, p. Bernarda Maciejewska, p. Mariola Zelcer-Michalska, wyłoniło najlepsze prace wg następujących kryteriów:

1. Estetyka i trwałość wykonanych prac.

2. Pomysłowość.

3. Zgodność pracy z tematem.

4. Walory artystyczne takie jak: kompozycja i technika wykonania.

Wyniki przedstawiają się następująco:

• I miejsce – ex aequo Julia Rycerz kl. 4, Zuzanna Kacperska OP,

• II miejsce – ex aequo Alicja Wężyk kl. 3, Amelia Czajka kl. 5,

• III miejsce – ex aequo Martyna Skałbana kl. 7, Adrianna Krasoń kl. 6,

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom !!!

Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają dyplomy, drobne upominki, natomiast zdobywcy poszczególnych miejsc - nagrody - ufundowane przez Radę Rodziców. Cele konkursu to rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci, upowszechnianie inicjatyw twórczych, stworzenie możliwości prezentacji prac dzieci uzdolnionych manualnie, wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form oraz technik plastycznych, podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowej.

W tym roku przepiękne prace uczniów trafiły na kiermasz, a dochód został przekazany na potrzeby naszej szkoły.

Konkursu przygotowała: Magdalena Krasoń

• Jasełka 2023

• 18 grudnia uczniowie naszej szkoły przedstawili jasełka przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: Pani Bernardy Maciejewskiej (scenariusz) i Pana Dyrektora Jarosława Barana (oprawa muzyczna).

• Półfinał wojewódzki w Drużynowych Mistrzostwach Dzieci w Szachach.

• ♟️♟️♟️ W czwartek 7 grudnia 2023r. nasi szachiści odnieśli zwycięstwo w Drużynowych Mistrzostwach Dzieci w Szachach w Gorzkowicach.  To kolejny sukces uczniów Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Szydłowie po wygranych na szczeblu gminy i powiatu piotrkowskiego. Przypomnijmy, że w rozgrywanych mistrzostwach nasza drużyna jak dotąd nie oddała żadnego meczu!!!.  Oto skład zwycięskiej ekipy:

Wężyk Amelia

Turlejska Julia

Szewczyk Michał

Dryzek Hubert

Piotrowski Antoni

Przed nimi rozgrywki z najlepszymi drużynami Województwa Łódzkiego. Powodzenia!!!

• IX Mikołajkowy Turniej Szachowy

• Umiejętność logicznego myślenia od najmłodszych lat, orientacja przestrzenna, myślenie analityczne, rozwiązywanie problemów oraz kształtowanie ważnych cech osobowości jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja to tylko niektóre z korzyści jakie niesie ze sobą gra w królewską grę. Przede wszystkim to wspaniała zabawa i możliwość spotykania się zawodników w każdym wieku. Na fotorelacji z tegorocznego, już IX Mikołajkowego Turnieju Szachowego pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Grabica Dariusza Kalisiaka wszystkie te pozytywne cechy szachów widoczne są jak na dłoni! W tym roku w murach Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie zagościła rekordowa liczba zawodników, gościliśmy blisko 70 uczestników od przedszkolaka po …-latka:).

Sędzią głównym zawodów był Piotr Kaukel - sędzia kl. II, instruktor szachowy z wieloletnim doświadczeniem. Po siedmiu rundach zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach. A oto wyniki:

♟️♟️♟️ Kategoria najmłodszych z klas 0-III 👇

🥇Szewczyk Jakub (5,5 pkt.);

🥈Książek Julian (5 pkt.);

🥉Pawlikowski Kornel (5 pkt.);

♟️♟️♟️ Kategoria klas IV-VIII👇

🥇Kulbat Marcel (5 pkt.);

🥈Maciołek Marek (5 pkt.);

🥉Jagodzińska Julita (4,5 pkt.);

♟️♟️♟️ Kategoria szkoły ponadpodstawowe i dorośli👇

🥇Olejnik Adrian (6 pkt.);

🥈Ossowski Wiktor (6 pkt.);

🥉Sudra Jarosław (6 pkt.);

Jagodzińska Julita z rąk Przewodniczącego Rady Gminy otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki, słodkie upominki otrzymał również najmłodszy przedszkolak – Dalewski Kacper oraz najstarszy zawodnik Józef Drzeniecki. Tabela po 7 rundzie z wynikami ogólnymi dostępna jest w fotorelacji.

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie kolejnego w naszej szkole święta królewskiej gry: Przewodniczącemu Rady Gminy Grabica Dariuszowi Kalisiakowi za wspaniałe puchary i nagrody rzeczowe, pracownikom Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Szydłowie, P. Magdalenie Krasoń przygotowującej dekoracje oraz niezastąpionym uczniom klasy VIII. Już dziś zapraszamy kolejne edycje turnieju.

• DrużynoweMistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego w Szachach

• ♟️♟️♟️W czwartek nasi szachiści odnieśli kolejne zwycięstwo w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Piotrkowskiego w Szachach w kategorii Igrzyska Dzieci♟️♟️♟️. Drużyna w składzie:

• Sopata Filip Jan
            • Szewczyk Michał Łukasz
            • Wężyk Amelia Nina
            • Dryzek Hubert Michał
            • Piotrowski Antoni Jan
            • Turlejska Julia Irena

nie dała rywalom większych szans zdobywając komplet punktów. Dwie drużyny będą reprezentować Gminę Grabica  na szczeblu rejonowym: Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Szydłowie (Igrzyska Dzieci) i Szkoła Podstawowa Wola Kamocka (Igrzyska Młodzieży). Końcowa klasyfikacja Drużynowych Mistrzostw Powiatu Piotrkowskiego w Szachach w kategorii Igrzyska Dzieci rocznik 2011 i młodsi oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej rocznik 2009-2010👇

♟️Kategoria Igrzyska Dzieci rocznik 2011 i młodsi👇

🥇SP Szydłów,