• Wieczór poetycki "Nic dwa razy się nie zdarza". Podsumowanie projektu MISTRZYNI SZYMBORSKA

          • 26 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się wieczór poetycki utworów Wisławy Szymborskiej pt.”Nic dwa razy się nie zdarza”. Była to uroczystość środowiskowa, w której wzięły udział zaproszone Mamy z okazji ich święta. Wystrój sali utrzymany był w klimacie kawiarenki, gdzie przy filiżance kawy i smacznym cieście Mamy mogły przenieść się w świat poezji i przeżyć niezapomniane chwile z wierszami naszej wybitnej Noblistki przygotowanymi przez młodzież. Recytacje wierszy odbywały się w scenerii gabinetu Szymborskiej.  Spotkanie urozmaiciły także piosenki przygotowane przez uczniów.

            Uroczystość przygotowały panie Marzena Kukuła oraz Dominika Chamerska. Serdeczne  podziękowania kierujemy także do Mam uczniów klas IV i V, które z wielkim zaangażowaniem przygotowały poczęstunek i zadbały o wystrój sali.

            Wieczorek poetycki był uwieńczeniem ogólnopolskiego projektu MISRZYNI SZYMBORSKA, do którego nasza szkoła przystąpiła w marcu  2023 r. Celem projektu było przybliżenie twórczości oraz życia Wisław Szymborskiej. Szkoły w całej Polsce w tym i nasza szkoła, podejmowały różnorodne działania, by uhonorować twórczość Noblistki. Chciałabym podziękować paniom Annie Kociołek za przygotowanie wraz z uczniami z chóru szkolnego interpretacji piosenki Sanah „Nic dwa razy”  oraz Annie Ożarek, która przygotowała szkolny konkurs recytatorski utworów Wisławy Szymborskiej. Koordynatorką przedsięwzięcia była pani Marzena Kukuła.

        • Zerówka dba o zieleń.
          • Zerówka dba o zieleń.

          • Nasza Szkoła pięknieje z dnia na dzień. O zieleń dbają również najmłodsi - zobaczymy jak będą wyglądały za 8 lat - dzieci i juki:)

        • Szachy na Zamku Królewskim
          • Szachy na Zamku Królewskim

          • Noc Muzeów w tym roku odbywała się w nocy z 13 na 14 maja 2023r. W ramach imprez towarzyszących nasza szkoła organizowała „Królewski Turniej Szachowy”, który odbywał się na głównej Sali Zamku w strojach z różnych epok historycznych. Była to kolejna okazja do popularyzacji szachów i bardzo dobrej zabawy we wspaniałych pomieszczeniach Zamku Królewskiego.

        • Smaki Europy
          • Smaki Europy

          • Kiermasz "Smaki Europy" odbył się w naszej szkole w tygodniu od 8 do 12 maja. Oprócz smakołyków przygotowanych przez uczniów podziwialiśmy ich kreatywność w nawiązaniu do tematu dnia, którym był wylosowany kraj europejski. Zapoznaliśmy się z tradycjami kulinarnymi pięciu krajów. Kiermasz miał jednocześnie formę konkursu, w którym oceniano: wybraną potrawę, plakat przedstawiający potrawy narodowe oraz wygląd stoiska.

            Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            1 m-ce klasa 6

            2 m-ce klasa 8

            3 m-ce klasa 4

            Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców otrzymają poszczególne klasy jako drużyny.

            Oprócz dobrej zabawy w odkrywaniu nowych smaków i tradycji duże wrażenie robi zaangażowanie całego Samorządu Uczniowskiego oraz rodziców uczniów, gdyż dochód z kiermaszu przeznaczony jest na leczenie ucznia naszej szkoły. Konkurs został przygotowany przez P. Magdalenę Krasoń.

        • Szkolny Konkurs Recytatorski „ Niektórzy lubią poezję”
          • Szkolny Konkurs Recytatorski „ Niektórzy lubią poezję”

          • „[…] tylko co takiego poezja.

            Niejedna chwiejna odpowiedź

            na to pytanie już padła.

            A ja nie wiem i nie wiem i trzymam się tego

            jak zbawiennej poręczy”.

            Słowami poetki Wisławy Szymborskiej powitaliśmy Pana Dyrektora, zaproszonych gości, grono pedagogiczne oraz uczniów. 12 maja w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski pod hasłem „ Niektórzy lubią poezję”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań literackich oraz prezentacja umiejętności recytatorskich. Przygotowaniem oraz przeprowadzeniem konkursu zajęła się p. Anna Ożarek.

            Do zmagań konkursowych i prezentacji swojego talentu przystąpiło 3 dzieci z oddziału przedszkolnego, 10 uczniów z klas I-III, oraz 13 uczniów z klas IV- VIII. Wszystkie dzieci i wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem recytowali swoje ulubione wiersze. Poziom, jaki reprezentowali uczniowie był bardzo wysoki.

            Rok 2023 decyzją Senatu Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony Rokiem Wisławy Szymborskiej. 2 lipca przypada 100 rocznica urodzin- wybitnej polskiej eseistki, tłumaczki, felietonistki, a przede wszystkim poetki- laureatki nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Naszym gościem był też znany poeta- Julian Tuwim. W roku 2023 przypada siedemdziesiąta rocznica jego śmierci. Tuwim to poeta, satyryk, autor artykułów prasowych i tekstów kabaretowych. Dla naszych dziadków, rodziców, dla nas, znany przede wszystkim jako autor znakomitych wierszy dla dzieci takich jak: Lokomotywa, Okulary, Słoń Trąbalski, Kotek.

            Po dokonaniu oceny występów, jury w składzie: p. dyrektor- Jarosław Baran, p. Mariola Kilian, p. Elżbieta Jóźwik, P. Katarzyna Ossowska wyłoniło następujących zwycięzców:

            Kategorie wiekowe:

            Oddział przedszkolny- klasa I

            I miejsce- Cezary Jończyk (OP)

            II miejsce- Natalia Pielużek (I)

            III miejsce- Franciszek Maciołek (I)

            Wyróżnienie- Jakub Wochyń ( OP)

            Klasy II- III

            I miejsce- Kaja Kamińska (III)

            II miejsce-  Lena Miśkiewicz (II)

            III miejsce- Amelia Wężyk (III)

            Klasy IV-V

            I miejsce- Amelia Czajka (IV)

            II miejsce- Weronika Skwarkowska (IV)

            III miejsce- Maria Kuwerska (IV)

            Klasy VI- VIII

            I miejsce- Anna Pabisiak (VIII)

            II miejsce – Ada Płoszyńska (VI)

            III miejsce – Martyna Skałbana ( VI)

            Dzieci i uczniowie miały okazję pokazać swój talent aktorski i zaskoczyć kolegów swoimi umiejętnościami. Dla niektórych to był pierwszy krok do pokonania tremy przed występami publicznymi. Mamy nadzieję, że to dopiero początek ich przygody z recytacją i aktorstwem.

            Na zakończenie uczniowie z zespołu „ WITOSKOWA SERENADA” zaśpiewali piosenkę, która zawierała słowa znanego wiersza polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej, w którym poetka w piękny sposób ukazała miłość i towarzyszące jej przemijanie „ Nic dwa razy”.

             

          • Klasy I - III zwiedzają Kraków

          • 11 maja 2023 roku nasi młodsi uczniowie z klas 1-3 udali się na wycieczkę do Krakowa. Celem wyprawy było zwiedzanie historycznego zespołu miasta, a na wytyczonym przez przewodnika szlaku nie mogło zabraknąć takich miejsc jak Zamek Królewski wraz z Katedrą Wawelską, Uniwersytet Jagielloński czy Pałac Biskupi ze słynnym "oknem papieskim" (z którego przemawiali do wiernych trzej papieże: Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek). Dzięki ładnej słonecznej pogodzie udał się zaplanowany spacer po Rynku Głównym i starówce, gdzie dzieci mogły zobaczyć kolejne ważne obiekty historyczne: Kościół Mariacki, Sukiennice, Bramę Floriańską i Barbakan.
            Wycieczkę zakończył obiad w staromiejskiej nastrojowej restauracji Camino.

        • Tuwim dzieciom - konkurs literacki.
          • Tuwim dzieciom - konkurs literacki.

          • SZKOLNY KONKURS LITERACKI DLA DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I UCZNIÓW KLAS I-III – „Tuwim dzieciom”

            W dniu 1 czerwca 2023r. odbędzie się szkolny konkurs literacki dla dzieci z OP i  uczniów klas I – III pod nazwą „Tuwim dzieciom” którego organizatorem jest pani Beata Czerwińska. W tym roku konkurs związany jest ze znajomością twórczości Juliana Tuwima i organizowany z okazji 70-tej rocznicy śmierci poety.  To działanie ma na celu promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci, zwłaszcza w okresie przypadającego w dniach 1 – 7 czerwca XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Konkurs ma charakter rywalizacji zespołowej. Poszczególne konkurencje/zadania będą dostosowane do poziomu grup wiekowych dzieci. Działania w ramach konkursu łączyć będą różne rodzaje aktywności: muzyczną, plastyczną, polonistyczno-społeczną. Głównym celem konkursu jest wyzwalanie inwencji twórczej i pozytywnych emocji.

          • Rondo WOŚP w Piotrkowie Trybunalskim.

          • W piątek 28 kwietnia 2023 roku o godz.13.00 w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się niezwykła uroczystość - nadanie rondu przy zbiegu ulic Polnej i Kostromskiej imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W otwarciu uczestniczył sam Dyrygent Orkiestry Jurek Owsiak, nie zabrakło na nim przedstawicieli naszych szkolnych wolontariuszy z opiekunem P. Iwoną Retką. Była to okazja do niepowtarzalnego spotkania i wspólnych zdjęć z szefem WOŚP!

        • https://spwitos.edupage.org/album/#gallery/492
          • Królewska roszada

          • ♟️♟️♟️♟️ 27.04.2023 r. w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się wydarzenie pod nazwą „Królewska roszada”, w którym wzięło udział wielu obecnych i byłych szachistów z naszej Szkoły. Celem spotkania była popularyzacja nauki gry w szachy wśród najmłodszych, kształcenie sportowego zachowania, kształcenie wyobraźni, pewności siebie, szacunku do przeciwnika i samego siebie, a także integracja środowisk szachowych z powiatu piotrkowskiego. Uczniowie z naszej Szkoły biorąc udział w wielu przygotowanych na ten dzień atrakcji nie zawiedli w sportowej rywalizacji w trakcie Turnieju o Puchar Dyrektora CRE - II MIEJSCE zajął ANTONI PIOTROWSKI - Szkoła Podstawowa w Szydłowie, III MIEJSCE - JAKUB SZEWCZYK - Szkoła Podstawowa w Szydłowie. Gratulacje!♟️♟️♟️♟️

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im.Wincentego Witosa w Szydłowie
        • tel/fax 44-6171026
        • Szydłów-Kolonia 47, 97-306 Grabica Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych