• Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

• Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole miał nieco inny charakter niż zawsze. W tym dniu uczniowie zaprezentowali swoje talenty w formie, która wszystkim przypadła do gustu – była to niecodzienna wersja popularnego show Mam talent. Zabawa przyjęła formę  rywalizacji w różnych dziedzinach. Uczniowie zaprezentowali m.in. układy taneczne, grę na instrumentach, pokaz karate, śpiew i taniec. Jury miało bardzo trudny wybór ze względu na różnorodność prezentowanych umiejętności. Po naradzie wyróżnienia otrzymali:

w kategorii:

klasy  1 – 3:

Alina Olbromska, Agata Dryzek – kl.1 – układ taneczny

Jakub Wiączek kl.2 – taniec współczesny

Aleksandra Łysakowska  kl.3 – układ taneczny ze wstążką

klasy 4 – 8:

Julia Rycerz kl. 5, Liliana Just kl.2 – pokaz akrobatyczny

Adrianna Krasoń kl.6 – taniec współczesny

Michał Szewczyk  kl. 4 – gra na gitarze

Wszyscy wyróżnieni otrzymali drobne upominki ufundowane przez organizatora, czyli Samorząd Uczniowski.

Pierwszy Dzień Wiosny był także dniem bez plecaka, a najciekawsze pomysły zapakowania podręczników i przyborów szkolnych zostały nagodzone. W tym dniu uczniowie dobrze się bawili i mogli wykazać się kreatywnością.

M.K.

• Wycieczka do Mandorii

• 11 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się do Mandorii w Rzgowie, miejsca, w którym renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, a XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki, dając złudzenie podróży w czasie. Ten, otwarty w lipcu 2021 roku, obiekt jest największym całorocznym parkiem rozrywki w Polsce.

Uczniowie klas III-VIII bawili się na ponad 20 atrakcjach, w tym karuzelach, roller-coasterach, zjeżdżalniach na 6 torów, łódkach na wodzie, labiryntach i wielu innych.

W „Mieście Przygód” wszyscy bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Dali się porwać przygodzie, korzystając z mnóstwa atrakcji. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu zagwarantował uczniom wspaniałą zabawę i pozostanie wyjątkowym wspomnieniem.

M.K.

• Dzień Kobiet w naszej szkole

• W niecodzienny, ale i dowcipny sposób męska cześć naszej szkolnej społeczności  uczciła Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali krótką prezentację poświęconą temu świętu, nie zabrakło zabawnego skeczu o potrzebach kobiet. Mogliśmy także wysłuchać niebanalnej interpretacji piosenki zespołu Czerwone Gitary „Kwiaty we włosach” w wykonaniu Piotrka Pustelnika oraz Marcela Majchrzaka:)