• II turniej szachowy o Puchar Proboszcza Parafii  Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Św. o. Pio w Szydłowie

• W dniu 23 lutego 2023r. w Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Szydłowie odbył się drugi turniej szachowy o Puchar Proboszcza Parafii  Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Św. o. Pio w Szydłowie Macieja Paramuszczaka (zobacz galerię zdjęć). Prawo startu mieli mieszkańcy  Parafii  w Szydłowie oraz uczniowie Szkoły bez ograniczeń wiekowych w kategoriach: przedszkolaki i dzieci do klasy III, uczniowie klas IV – VIII oraz uczniowie szkół średnich i dorośli. Do rywalizacji zgłosiło się ponad trzydziestu zawodników. Zawody były sędziowane przez sędziego P. Piotra Kaukela. Rozegranych zostało siedem rund w trakcie których zostali po ciężkiej walce wyłonieni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.

Poniżej wyniki II turnieju szachowego o Puchar Proboszcza Parafii  Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Św. o. Pio w Szydłowie rozegranego 23 lutego 2023r. w SP Szydłów.

Kategoria: przedszkolaki i uczniowie klas I-III – chłopcy

Kategoria: uczniowie szkół średnich i dorośli

1. Ossowska Maria
            2. Nieśmiałek Oliwia

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Proboszcza Parafii  w Szydłowie Macieja Paramuszczaka. Wszyscy uczestnicy mogli spróbować słodkości w kształcie szachownicy. Należy wspomnieć, że zdobywcy czołowych miejsc w kategorii klas IV-VIII oraz szkół średnich to ci sami uczniowie naszej Szkoły, którzy w czerwcu 2022 roku zdobyli 10 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach.

Organizowanie tego typu zawodów bez względu na wiek przynosi tylko pozytywne efekty: szachy poprawiają koncentrację, zwiększają cierpliwość i wytrwałość, rozwijają zmysł twórczy, intuicję, pamięć oraz umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji.

Dziękujemy wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w pomoc przy organizacji szachowego spotkania mieszkańców Szydłowskiej Parafii, pracownikom obsługi, P. Agnieszce Mastalerz, P. Magdalenie Krasoń przygotowującą dekorację i oczywiście głównemu inicjatorowi oraz sponsorowi Turnieju, Proboszczowi Maciejowi Paramuszczakowi. Nad całością szachowego wydarzenia czuwał Dyrektor Szkoły Jarosław Baran. Zapraszamy za rok na kolejną edycję turnieju.

• Ostatki 2023

• Czym są ostatki? W dawnych czasach w ostatnich dniach karnawału zapraszano muzykantów i urządzano wielkie świętowanie przy jedzeniu i tańcach, a po wsiach chodzili także tzw. zapustni przebierańcy. Dziś o zachowanie tej tradycji dbają najmłodsze dzieci z naszej szkoły wraz ze swoją wychowawczynią. Ci wspaniali goście odwiedzili dzisiaj wszystkie klasy😊 Dziękujemy! Nowa galeria Ostatki 2023

• Święto Babci i Dziadka

• W dniu 14 lutego 2023r. przy okazji Walentynek w Szkole Podstawowej w Szydłowie odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Jak wiadomo Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie przygotowały dla nich występy. W tym roku głównym organizatorem uroczystości była klasa II wraz ze swoją wychowawczynią Anna Kociołek. W przygotowanie uroczystości jak zawsze zaangażowali się rodzice uczniów. Włączyli się do pomocy w przygotowaniu stołów do poczęstunku gości, upiekli przepyszne ciasta i ciasteczka, przygotowali dla gości gorącą herbatkę i kawę.

Wszyscy goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

• Turniej o Puchar Proboszcza - zgłoszenia.

• Przypominamy, że 10 lutego br mija atermin zgłoszeń do turnieju szachowego
            o Puchar Proboszcza Parafii  Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Św. o. Pio w Szydłowie. Serdecznie zapraszamy nie tylko uczniów ale również naszych absolwentów i dorosłych mieszkańców parafii.

• Rekrutacja 2023-24

• Dyrektor  Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Szydłowie ogłasza nabór dzieci do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024.

Rodziców lub prawnych opiekunów prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 do 14.00.
            Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej szkoły https://spwitos.edupage.org lub pod telefonem (44) 617 10 26. Szczegóły i dokumenty w zakładce Prawo szkolne.

• Zaelektryzowani w naszej szkole.

• 3 stycznia br. naszą szkołę odwiedziła grupa Zaelektryzowani z Lublina.  Nasi uczniowie wzięli udział w niecodziennej lekcji fizyki i chemii.

W programie znalazły się eksperymenty, wśród których wyróżnić warto bezpieczne zabawy z gazami wchodzącymi w skład powietrza np. ciekłym azotem, helem, wodorem.

Uczniowie mieli możliwość zaobserwować jak powstają oraz dowiedzieć się na czym polegają latający balon na ciepłe powietrze, zabawy z helem i ciekłym azotem. Najciekawszym elementem zajęć była możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci w pokazie, uczniowie byli zachwyceni.

• Podsumowanie I półrocza.

• Pierwsze półrocze podsumowane. Na uroczystym apelu zostali wyróżnieni uczniowie i klasy osiągające najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu. GRATULACJE dla uczniów i rodziców!!!