• Dni wolne od zajęć dydaktycznych.
          • Dni wolne od zajęć dydaktycznych.

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej in. Wincentego Witosa w Szydłowie informuje, że dzień 2 i 3 listopada 2023r. (czwartek i piątek po Wszystkich Świętych) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Szkoła organizuje dyżury dla uczniów, których rodzice nie mogą im zapewnić opieki w domu. Jednocześnie informuję, że w związku z organizacją dowożenia uczniów zmianie ulega lista dni wolnych od zajęć dydaktycznych – pierwotnie planowany dzień 17 maja zostaje zmieniony na dzień 22 grudnia 2023r. (piątek, przed świętami).

          • Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie I klasy

          • We wtorek 17 października w Szkole Podstawowej w Szydłowie uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej.W tym dniu pierwszoklasiści złożyli też ślubowanie i zostali pasowani na ucznia przez Pana Dyrektora Jarosława Barana. Ceremonia ta zajęła pierszą część uroczystości. Obecny był Wójt Gminy Grabica Pan Krzysztof Kuliński, przedstawiciele Rady Gminy oraz Rady Rodziców, inni zaproszeni goście oraz nauczyciele i uczniowie szkoły. 

            Potem nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów pod kierunkiem opiekunki koła muzycznego Pani Anny Kociołek, a następnie wyróżniający się w pracy z dziećmi i młodzieżą nauczyciele otrzymali nagrody z rąk Dyrektora Szkoły.

            W swoich wystąpieniach Wójt Gminy, oraz Dyrektor złożyli serdeczne życzenia pedagogom w dniu ich święta, a obchodzącym swój wielki dzień pierwszoklasistom życzyli udanego pobytu w szkole.

          • Wycieczka Trzy Stolice: Wiedeń, Budapeszt, Bratysława

          • Nowa galeria Wycieczka Trzy Stolice: Wiedeń, Budapeszt, Bratysława została dodana do albumu fotograficznego

            W dniach 9,10,11 października 2023 r. uczniowie szkół podstawowych w Szydłowie i Woli Kamockiej wraz z opiekunami: Marzeną Kukułą, Elżbietą Zarzycką i Jarosławem Baranem wzięli udział w zagranicznej wycieczce do Wiednia, Budapesztu i Bratysławy. Program wycieczki był bogaty. Młodzież miała okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc w trzech europejskich stolicach.

            Pierwszą stolicą, którą odwiedziliśmy, był Wiedeń, mieliśmy okazję zobaczyć wzgórze Kahlenberg, skąd rozciąga się przepiękna panorama na miasto. Warto zaznaczyć, że z tego właśnie miejsca w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami, odwiedziliśmy również kościół św. Józefa, gdzie znajduje się kaplica z pamiątkami z Odsieczy Wiedeńskiej. Kolejnym etapem było zwiedzanie Zespołu Pałacowo- Parkowego Schönbrunn, który jest jednym z najpiękniejszych budynków w stylu barokowym w Europie, spacer Wiedeńską Starówką, zwiedzanie gotyckiej Katedry św. Szczepana. Kolejnym etapem podróży był Budapeszt. BUDA - Wzgórze Zamkowe, Kościół Koronacyjny, Baszta Rybacka, która zachwyca wspaniałym widokiem z jej tarasu na zabytki Budapesztu, Zamek Królewski, PESZT – Parlament, Bazylika św. Stefana - największa świątynia Budapesztu, spacer do Placu Vörösmarty – to kolejne punkty na mapie naszej wycieczki. Atrakcją na zakończenie zwiedzenia Budapesztu był  wieczorny rejs statkiem po Dunaju, w trakcie którego mogliśmy podziwiać panoramę nocnego Budapesztu od strony rzeki. Trzeci dzień wycieczki to zwiedzanie Bratysławy, gdzie zobaczyliśmy m.in. Zamek Bratysławski malowniczo położony na szczycie wzgórza będący wizytówką Słowacji, Katedrę św. Marcina, która przez blisko 300 lat była miejscem koronacji monarchów węgierskich. Ponadto zobaczyliśmy Słowacki Teatr Narodowy, historyczny budynek, barokowo-klasyczny Pałac Prymasowski, Stary Ratusz, Bramę Michalską i Most Słowackiego Powstania Narodowego, który jest pierwszym asymetrycznym mostem linowym w Słowacji, z charakterystycznym obiektem w kształcie latającego talerza umieszczonym na jego zwieńczeniu.

            Uczniowie pełni wrażeń wrócili około 22.00 do domu. Wyjazd miał charakter integracyjny – uczniowie obu szkół spędzali wspólnie czas, mieli możliwość bliższego poznania się.

          • MÓJ PRZYJACIEL ZWIERZAK

          • Miesiąc październik ogłoszony jest miesiącem dobroci dla zwierząt.

            4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt, zaś 25 października będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Kundelka.

            Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów naszej Szkoły, którzy kochają zwierzęta i interesują się fotografią do konkursu fotograficznego MÓJ PRZYJACIEL ZWIERZAK. W załączeniu regulamin konkursu. Konkurs_Moj_Przyjaciel_Zwierzak.pdf

          • Europejski Dzień Języków

          •            W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków 26 września 2023 roku uczniowie klas IV-VIII przygotowali wystawę plakatów prezentujących kraje europejskie i obowiązujące w nich języki urzędowe Unii Europejskiej.

            Wystawa miała jednocześnie formę konkursu językowo- plastycznego:  „Poznajemy języki europejskie”.  Głównym celem konkursu było upowszechnianie idei obchodów Europejskiego Dnia Języków, poszerzanie wiedzy uczniów na temat państw europejskich i obowiązujących w nich języków urzędowych oraz rozwijanie motywacji do nauki języków obcych.

            Po dokonaniu wnikliwej oceny prac zgodnie z kryteriami zawartymi w regulaminie konkursu jury w składzie: p. Dyrektor Jarosław Baran, p. Elżbieta Jóźwik, p. Mariola Zelcer-Michalska, p. Bernarda Maciejewska, p. Edyta Bąkowska, p. Agnieszka Mastalerz, p. Agnieszka Wilhelm wyłoniło następujących zwycięzców:

            I miejsce: Ada Płoszyńska, Martyna Skałbana, Wiktoria Skórniewska- Chorwacja

            II miejsce: Emilia Jasitczak, Zofia Misztela, Julia Rycerz- Holandia, Belgia

            III miejsce: ex aequo: Serafin Fałek, Wiktor Kuśmierski, Igor Ulcyfer, Igor Wocheń- Rumunia oraz Adrianna Krasoń, Malwina Pielużek- Litwa

            Wyróżnienie: Amelia Czajka, Maria Kuwerska, Weronika Skwarkowska, Oliwia Wocheń- Czechy

            Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

            Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

            Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Iwona Retka.

        • Szkolne Koło Wolontariatu
          • Szkolne Koło Wolontariatu

          • https://schronisko-piotrkow.pl/wp-content/uploads/2019/09/logo_schronisko-piotrkow.pl_pelne.pngSzkolne Koło Wolontariatu

            ogłasza zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt

             

            4 października, w rocznicę śmierci św. Franciszka z Asyżu, uznawanego za patrona zwierząt, które nazywał swoimi „braćmi mniejszymi” rozpoczyna się Światowy Tydzień Zwierząt- World Animal Week.

             

            Październik ogłoszony jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt.
            Z tej okazji pamiętajmy, że zwierzęta odczuwają, podobnie jak człowiek, nie tylko ból fizyczny, ale i przeżycia psychiczne, jak strach i tęsknotę.

                        Ustawa o ochronie praw zwierząt reguluje postępowanie ze zwierzętami. W myśl przepisów każdy kto utrzymuje zwierzę ma obowiązek traktować je humanitarnie, zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody.  Ustawa zabrania trzymania zwierząt domowych na uwięzi dłużej niż 12 godzin w ciągu doby, lub w sposób powodujący u nich uszkodzenia ciała, cierpienie. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 metry. Zabronione jest również umyślne zranienie lub okaleczenie, bicie zwierząt, złośliwe straszenie lub drażnienie, utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania, porzucenie, organizowanie walk zwierząt, głodzenie i wiele innych. Ustawa zabrania zabijania zwierząt, za wyjątkiem przypadków w niej opisanych, a ponadto znęcania się nad nimi.

            Pamiętajmy, że przebywanie ze zwierzętami ma wyjątkowo dobroczynny wpływ na ludzi. Dzieci, dorośli, starsi, zdrowi i chorzy – dla każdego z nas zwierzę może być lekarzem, przyjacielem czy psychologiem. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, jednak ukochany pies, mruczący na kolanach kot, czy nawet pływające w akwarium rybki – każde z nich daje człowiekowi coś dobrego, ubogaca życie, czyni je piękniejszym i zdrowszym. W schroniskach takich psów są tysiące.

            Po pierwsze:
            Zmień swoje życie oraz zwierzaka,
            nie czekaj i przygarnij psa lub kota ze schroniska !!!


            Po drugie:
            Przynieś karmę!!!
            Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę karmy dla zwierząt       

              ze Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim

            Karmę należy przynosić w miesiącu październiku do p. Iwony Retki, która jest koordynatorem akcji. Klasa, która przyniesie najwięcej karmy otrzyma Nagrodę - Niespodziankę.
             

        • Zebranie rodzicami
          • Zebranie rodzicami

          • W dniu 14.09.2023r. (czwartek) o godz. 17.00 odbędzie się zebranie ogólne z rodzicami,  o godz. 17.30 zebranie z wychowawcami klas.

            Zapraszamy!

        • Spotkania szachowe w kościele.
          • Spotkania szachowe w kościele.

          • Ksiądz Proboszcz Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Św. o. Pio Maciej Paramuszczak zaprasza dzieci i młodzież na lipcowe spotkania szachowe. Miejsce: plebana. Spotkania będą się odbywały w  soboty od 14:30 zakończone Mszą Świętą o 17.00. Należy zabrać ze sobą dobry humor i jeśli ktoś posiada - szachy. Ksiądz zapewnia podwieczorek i napoje. Serdecznie zapraszamy!

        • Zaświadczenia kl. 8
          • Zaświadczenia kl. 8

          • 📊📊📊Uczniów klasy 8 zapraszamy po odbiór zaświadczeń po egzaminie 8-klasisty w czwartek 6 lipca 2023r nie wcześniej niż o godzinie 12.00 do sekretariatu szkolnego.📊📊📊

          • Pożegnanie klasy VIII

          • Nowa galeria Pożegnanie klasy VIII została dodana do albumu fotograficznego

                 21 czerwca 2023r. odbyła się uroczystość zakończenia nauki w szkole podstawowej uczniów klasy VIII. Wzięli w niej udział zaproszeni goście, rodzice tegorocznych absolwentów, nauczyciele, pracownicy szkoły  i uczniowie klasy VII. 
               W części oficjalnej poczet sztandarowy przekazał sztandar szkoły swoim młodszym następcom, zostały wręczone nagrody uczniom za szczególne osiągnięcia w nauce i wielu innych dziedzinach oraz gratulacje i podziękowania dla rodziców. 
            Po części oficjalnej ósmoklasiści przepięknie odtańczyli poloneza do kompozycji Wojciecha Kilara. Następnie uczniowie zaprezentowali się w programie artystycznym. Był to wieczorek wspomnień, według scenariusza wychowawcy klasy - p. Marioli Zelcer-Michalskiej. Uczniowie siedząc przy stolikach, w nastrojowej scenerii, w blasku zapalonych świec, wspominali najważniejsze wydarzenia z ich pobytu w szkole. Wspomnienia przeplatane były piosenkami w wykonaniu ósmoklasistów i szkolnego chóru oraz rodziców: p. Anity Plich-Jończyk, p. Sebastiana Kałkowskiego i p. Piotra Pielużka, którzy bardzo chętnie przyjęli zaproszenie. Gościnnie wystąpiła też p. Anna Kopertowska. Przygotowaniem uczniów od strony muzycznej zajęła się p. Anna Kociołek, wychowawczyni w klasach I-III, w której wykonaniu mogliśmy również usłyszeć dwie piosenki. Projekt dekoracji sali przygotowała wychowawczyni, a w jego realizacji pomogła p. Magdalena Krasoń. W solowych występach brawurowo zaprezentowali się: Amelia Kałkowska, Zuzanna Krawczyk, Anna Pabisiak i Alan Badnarek, natomiast Lena Pielużek przepięknie zagrała solówki na saksofonie. 
               Występ tegorocznych absolwentów bardzo się spodobał i dostarczył wielu wzruszeń, doprowadzając niektórych do łez 😊 Jak się okazało nie był to koniec niespodzianek, ponieważ Pani Violetta Pabisiak przygotowała fraszki – zagadki „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”, w których bardzo trafnie przedstawiła nauczycieli uczących w klasie VIII. Publiczność nie miała problemu z odgadnięciem ich nazwisk. Na zakończenie uczniowie zaśpiewali przygotowaną w tajemnicy „Autobiografię” do muzyki zespołu Perfekt, z tekstem ułożonym również przez p. Pabisiak. Następnie goście zostali zaproszeni na poczęstunek, a uczniowie mogli się wspólnie bawić na dyskotece. 

        • Zakończenie roku szkolnego 2022-2023
          • Zakończenie roku szkolnego 2022-2023

          • Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 23 czerwca 2023r. Msza św. w intencji społeczności szkolnej i bezpiecznych wakacji o godzinie 8.00 – wspólne wyjście ze szkoły ok 7.50.

            Klasa ósma – pożegnanie ze Szkołą w środę 21 czerwca 2023r. o 16.00. Uczniów klasy 8 zapraszamy po odbiór zaświadczeń po egzaminie w czwartek 6 lipca 2023r w godzinach 8.00 – 14.00.

          • Zielona Szkoła klasy 4-8 - Kotlina Jeleniogórska

          • W dniach 12 – 16 czerwca 2023 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w Zielonej Szkole. Tegoroczny kierunek wyjazdu to Kotlina Jeleniogórska. Przez  pięć dni pobytu podziwialiśmy walory turystyczne regionu. I tak w pierwszym dniu zwiedziliśmy Zamek Książ oraz zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego „Julia” w Wałbrzychu, drugi dzień to zwiedzanie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie, zdobyliśmy również górę Ostrzycę (wysokość 501 m n.p.m.), która jest symbolem Krainy Wygasłych Wulkanów i nazywana jest „śląską fujiyamą” . Ten dzień zakończyło zwiedzanie Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. W trzecim dniu pobytu mieliśmy zdobyć Śnieżkę, jednak pogoda pokrzyżowała nam plany. W tym dniu pojechaliśmy w Rudawy Janowickie – pasmo górskie położone w we wschodniej części Sudetów Zachodnich i tam zdobyliśmy dwa szczyty: Sokolik i Krzyżną Górę (wysokość 642 m n.p.m.), w tym dniu zwiedziliśmy także kościół Wang  w Karpaczu. W czwartym dniu zwiedziliśmy Jelenią Górę. Ostatnim punktem Zielonej Szkoły był przejazd do Zagórza Śląskiego i zwiedzanie Zamku Grodno.  Przez pięć dni gościł nas Ośrodek Wczasowy „Stropnica” w Karpaczu.  Organizatorką wyjazdu była pani Marzena Kukuła.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im.Wincentego Witosa w Szydłowie
      • tel/fax 44-6171026
      • Szydłów-Kolonia 47, 97-306 Grabica Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych